Kada se najmanje očekivalo lider na tabeli Srpske lige Zapad je zakazao. Smederevci su u utakmici 23. kola ugostili pretposlednju Mačvu iz Bogatića i kući je, kao pravi domaćini ispratili sa bodom. Smederevci su vodili sa 2:0 i 3:1 ali to nije bilo dovoljno za pobedu. Za samo tri minuta domaćin je na stadionu kraj Stare železare imao vođstvo od 2:0. Strelci su bili krsta Bojić u 20. i Miloš Zličić u 23. minutu. To nije obeshrabrilo goste koji su posle 15-ak minuta, preko Živorada Arnautovića, prepolovili prednost Smederevaca. Radost gostiju trajala je samo dva minuta jer je Dimitrijević posle kornera smestio loptu u mrežu gostiju. Još je trajala radost domaćih kada je Arnautović evrogolom pogodio rašlje gola Smedereva za 3:2. Fudbaleri Smedereva u nastavku susreta nisu nalazili put do gola gostiju, ali je zato Arnautović, svojim trećim golom u 76. minutu poravnao rezultat. Malo je nedostajalo da ekipa iz Bogatića ode sa celim plenom iz Smedereva jer su u 85. minutu pogodili stativu.

Posle ovog kola Smederevo je i dalje prvo na tabeli ali sada Borac iz Čačka zaostaje samo 4 boda, a u narednom kolu upravo se u Čačku sastaju dve prvoplasirane ekipe.