Fudbaleri Smedereva su na najbolji način krunisali sezonu 2022-2023. Posle osvajanja titule prvaka Srpske lige Zapad i plasmana u Prvu ligu Srbije, smederevski fudbalsri su u sredu u Novom Pazaru osvojili i Kup Fudbalskog regiona Zapadna Srbija. Novi prvoligaš je na gradskom stadionu u Novom Pazaru savladao ekipu Jošanice sa 5:0 (2:0). Prvak Šumadijsko -Raške zone, koji je na putu do finala eliminisao dve ekipe iz Srpske lige Zapad, nije imao šansi u okršaju sa Smederevcima. Iako bez Kaličanina, Antića, Krnete, Zličića, Dimitrijevića i Bojića, kao i Andrije Markovića koji je odrađivao žute kartone, ekipa trenera Save Šašića je deklasirala domaćina i tako obezbedila nastavak takmičenja u Kupu Srbije. Prva dva gola na utakmici delo su Nikole Filipovića koji je tresao mrežu domaćina u 27. i 35. minutu. Smederevcima je trebalo deset minuta u nastavku susreta da postignu treći pogodak. U listu strelaca upisao se Nikola Jovanović. Sudbinu domaćina zapečatio je sa dva pogotkaMiloš Janković u 68. i 80. minutu.

Pehar osvajaču Kupa FSRZS uručio je Goran Lazić član IO FSRZS. Inače, pre početka utakmice kapitenu FK Smederevo Nikoli Stojkoviću uručen je pehar za osvojeno prvo mesto u Srpskoj ligi Zapad. Pehar je dodelio Almir Šaćirović predsednik FSO Novi Pazar.

Posle ove utakmice fudbaleri Smedereva odlaze na zasluženi odmor ali već krajem meseca počinju pripreme za novu, izazovnu, sezonu u Prvoj ligi Srbije u kojoj su se poslednji put takmičili pre četiri godine. Nastavak kup takmičenja zakazan je za septembar.