Trebalo je da prođe skoro cela decenija pa da se smederevski fudbal vrati u Prvu ligu Srbije. U poslednjem kolu Srpske lige Zapad Smederevo je  na gostovanju u Ljubiću savladalo domaći Polet sa 3:1, poluvreme 1:1. Raspelt sezone je bio takav da se sve rešavalo u poslednjih 90 minuta. Smederevo je vodilo najvećim delom sezone zapadne grupe Srpske lige ali su dva slaba izdanja u Smederevu i na gostovanju u Čačku, kao i dešavanja na stadionu kraj Stare železare kada je FK Smederevo kažnjen da četiri utakmice igra van Smedereva, doprineli da sve četiri utakmice za oklopnike budu kvalifikacione. Smederevci su sve to izdržali, a nije bilo lako.

Najteže, svakako, u poslednjem kolu u kome je domaćin igrao za čast ali i komšijski Borac iz Čačka. Već u 16. minutu domaćin je poveo golom Ognjenovića koji je posle dodavanja Gavrića utrčao u prazan prostor i lako matirao golmana Smedereva. Na sreću, fudbaleri Smedereva uspeli su da do odlaska na veliki odmor poravnaju rezultat. Strelac u 43. minutu je bio Nikola Stojković koji se najbolje snašao u gužvi ispred gola domaćih i sa pet-šest metara savladao golmana Poleta.

Osokoljeni izjednačujućim pogotkom, fudbaleri Smedereva su nastavili sa odličnom igrom i u drugom poluvremenu. U 51. minutu veliku radost svojim saigračima, stručnom štabu, ali i vernim navijačima koji su ih bodrili na ovoj utakmici, svojim drugim golom odličnim udarcem sa 18 metara doneo je kapiten Nikola Stojković. Posle ovog pogotka domaći su krenuli na sve ili ništa i to je otvorilo dosta prostora za kontranapade. Jedan takav iskoristili su Smederevci su u 63- minutu. Savković iskoristio odlično dodavanje Jordana Ivanovića i posle trka od 30-ak metara iskosa sa leve strane poslao je loptu u gornji desni ugao gola domaćih. Iako je ostalo da se igra još više od 30 minuta mnogobrojni domaći navijači, kao i simpatizeri Borca iz Čačka, počeli su da napuštaju stadion. Kada se poslednji put čula pištaljka glavnog arbitra slavlje je moglo da počne.

Na kraju, Smederevo je zauzelo prvo mesto sa 77 bodova, Čačak je drugi sa bodom manje, a na trećem mestu je završila ekipa FAP-a iz Priboja. Iz lige su ispali Mačva, Sloga iz Kraljeva, Sloga iz Bajine Bašte, Rađevac i Budućnost iz Arilja. Upravo u poslenjem kolu poslednjeplasirana Budućnost nije otputovala na meč sa Borcem pa su tako Čačani sa nestrpljenjem čekali ishod susreta iz Ljubića. Sigurno je da kraj utakmice nisu dočekali u lepom raspoloženju.

Bila bi prava sportska nepravda da Smederevo nije prvo prošlo kroz cilj. Smederevci su posle četvrtog kola Srpske lige Zapad zaseli na prvo mesto i tu ostali do samog kraja.