Posle 24. kola više nema neporaženih ekipa u Srpskoj ligi Zapad. U derbiju prvenstva fudbaleri Smedereva, do sada neporaženi tim, položili su oružje na gostovanju u Čačku. Domaći tim je slavio pobedu rezultatom 2:1. Strelci za Čačane su bili Đokić u poslednjim sekundama prvog poluvremena i Baždarević u 70. minutu. Gol nade za Smederevce postigao je, iz jedanaesterca, Miloš Zličić u 87. minutu.

Posle svih 90 minuta čini se da je slavila ekipa koja je više želela pobedu. Smederevci su se uglavnom opredelili na odbranu i eventualne kontranapade. Iz takve igre “rodila” se  šansa kada je šut Filipa Ilića zaustavio golman domaćih. Nakon toga su domaći imali dve izgledne prilike ali su neprecizni bili Đokić i Dajlan Baždarević. Kada je izgledalo da će se na odmor bez golova usledio je korner za domaće koji su iskoristili neodlučnost Smederevaca i preko Đokića došli do vođstva.

Mogli su fudbaleri Borca da reše pitanje pobednika u 81. minutu kada je Panić sa gol linije spasao svoj tim. tračak nade ukazao se u 86. minutu kada je dosuđen jedanaesterac za Smederevo. Siguran sa bele tačke bio je Miloš Zličić. Krenuli su tada malo angažovanije fudbaleri Smedereva, ali vremena za preokret i evetnualno izjednačenje nije bilo.

Posle ovog kola, na tabeli i dalje vodi Smederevo, ali sada sa samo bodom prednosti u odnosu na drugoplasirani Borac. Smederevo ima 59, borac 58 bodova, a na trećem mestu je FAP sa 50 bodova. Upravo je ekipa iz Priboja naredni protivnik ekipi Smedereva koja će goste dočekati na terenu udaljeom najmanje 30 kilometara od svog stadiona. To je epilog dešavanja sa utakmice Smederevo – Mačva (3:3). Smederevo će zbog tog incidenta četiri utakmice igrati na terenu udaljenom najmanje 30 kilometara od svog stadiona. To znači tri preostala kola kao domačini u ovom šampionatu i jednu utakmicu u sezoni 2023/2024. Da li će to bili u ovoj konkurenciji ili prvoligaškoj značemo posle šest kola koliko još ima do kraja ovogodišnjeg šampionata.