Posle dva lošija izdanja, remija sa Mačvom na domaćem terenu i posle poraza u Čačku, fudbaleri Smedereva uspeli su da zabeleže vrlo vrednu pobedu u 25. kolu Srpske lige Zapad. U utakmici odigranoj u Kostolcu, gde će Smederevci igrati četiri utakmice, u derbiju kola savladana je odlična ekipa FAP-a sa 3:0. Malo ko je očekivao ovako laku i ubedljivu pobedu, imajući u vidu sve što se dešavalo u poslednje dve nedelje. Ipak, smederevski fudbaleri i stručni štab odgovorili su na pravi način na izazov u vidu trećeplasiranog sastava iz Priboja.

Pobednika je odlučio “blickrig” Smederevaca. Lider na tabeli poveo je već u prvom minutu kada je mrežu gostiju zatresao Jordan Jovanović koji je odlično reagovao na asistenciju Zličića. Deset minuta kasnije već je bilo 2:0. Vođstvo je duplirao Savković, opet na aistenciju Zličića. U nastavku susreta smedrevski fudbaleri sa lakoćom su kontrolisali dešavanja na terenu. Imali su i gosti jednu priliku ali je udarac iskusnog Odite završio iznad gola Smedereva.

U nastavku susreta fudbaleri FAP-a imali su inicijativu ali bez rezultat. Pokušao je Odita, ovog puta glavom, ali opet iznad gola. Nešto kasnije Bojić je mogao da reši pitanje pobednika ali je sa 15-ak metara šutirao neprecizno. Ipak, odluka o pobedniku pala je u 75. minutu kada je posle pasa Krnete Marković izašao sam ispred golmana gostiju i lako postavio konačan rezultat Smederevo – FAP 3:0.

Pet kola pre kraja na tabeli je stanje nepromenjeno. Smederevo je prvo sa 62 boda, sledi Borac sa bodom manje, a na trećem je FAP sa 50 bodova. Sada je jasno da će se za novog člana Prve lige Srbije boriti samo Smederevci i Čačani. U narednom kolu Smederevo gostuje Budućnosti u Valjevu, a Borac dočekuje četvrtoplasiranu Slogu iz Požege.