Rukometaši Smedereva još jednom su od gotove utakmice napravili veresiju. Smederevci su u utakmici 21. kola remizirali sa Inđijom, rezultatom 33:33 (17:15) Ovo je bila poslednja utakmica smederevskih rukometaša u regularnom delu pred domaćom publikom. Od pet utakmica u sali OŠ Dimitrije Davidović, ekipa Nenada Martića je samo jednu rešila u svoju korist (Kolubara). Bodove su iz Smedereva odnosili Crvenka, Spartak, Ub i sada Inđija. Od četiri remija, samo su u okršaju sa Crvenkom smederevski rukometaši spasavali bod. U ostalim utakmicama, uglavnom, su Smederevci vodili većim delom utakmice od tri do pet golova prednosti. Sve to nije bilo dovoljno ni ovog puta u okršaju sa Inđijom.

Ekipa Nenada Martića imala je u 27. minutu četiri gola prednosti – 16:12. Do odllaska na veliki odmor, gosti su prepolovili tu prednost (17:15). Ipak, još nije bilo signala za uzbunu. Međutim, već u trećem minutu nastavka imamo izjednačenje 18:18. Nije to poremetilo rukometaše Smedereva. Nemanja Marjanović sa tri vezana gola i uz pogodak mladog Mirkovića Smederevo u 36. minutu odlazi na četiri gola razlike, 22:18. Samo dva minuta kasnije imali su maksimlanih pet razlike 24:19. Kada se očekivalo da dotuku gostujuće rukometaše, domaći tim u narednih deset minuta, po ko zna koji put ove sezone, prosipa teško stečenu prednost. Gosti su se u 48. minutu primakli na samo gol zaostatka 27:26.

Uspeli su nekako da se trgnu igrači Nenada Martića i dva minuta pre kraja dolaze do, tako se bar činilo, nedostižna tri gola viška 33:30. Isposavilo se da je 33. pogodak, koji je postigao Pešić bio poslednji za domaći sastav. Na drugoj strani gosti postižu tri gola i dolaze do velikog boda sa ovog gostovanja. Imali su Smederevci još dve prilike u finišu utakmice da osvoje ceo plen ali iz dve izgledne situacije Jokić nije uspeo da savlada golmana Inđije.

Gubitak boda teško je pao smederevskim rukometašima, ali se raspoloženje koliko-toliko, popavilo posle pobede Crvenke nad ekipom Uba rezultatom 28:23. Kolo pre kraja Smederevo i Ub dele prvo mesto sa 31. bodom, ali je Smederevo u prdnosti zbog boljeg međusobnog skora. To znači da će se tek posle utakmica poslednjeg kola znati sa kojeg mesta Smederevo ulazi u pelj of i koje će četiri ekipe igrati razigravanje za plasman u elitu.

Smederevcima neće biti lako u poslednjem kolu. Za rivala će imati ekipu Vrbasa koja trenutno zauzima peto mesto i eventualnim trijumfom nad Smederevom zauzeli bi četvrto mesto što znači plasman na plej of. To će nesumnjivo otežati posao ekipi Nenada Martića. Sa druge strane, vreme je da prvotimci Smedereva pokažu od čega su satkani. Sasvim sigurno je daq su bolji tim od Vrbasa, ali bili su bolji i od Crvenke, Spartaka, Uba i Inđije pa su na domaćem terenu ostali bez četiri boda sa isto toliko utakmica. Sada sami odlučuju o svojoj sudbini. Pobeda znači prednost domaćeg terena u polufinalu i, nadamo se, finalu, a remi ili poraz drugo mesto i teži put u eventualnom finalu. Poznata su tri učesnika plej ofa. Pored Smedereva i Uba tu je i Spartak, a za četvrto mesto bore se Crvenka i Vrbas koji u poslednje kolo ulaze sa istim brojenm bodova, po 27. Crvenka u poslednjem kolu igra sa Apatinom na njihovom terenu, dok će Vrbas ne megdan Smederevcima. Utakmica se igra u subotu 13. maja sa početkom u 17 časova.