Finalna utakmica Kupa Srbije region Istok u konkurenciji rukometaša opravdala je očekivanja. U duelu lidera grupe Istok-Zapad, ekipe Topličanina i vicešampiona Sever-Centar, ekipe Smedereva, slavio je tim iz Prokuplja rezultatom 26:25, poluvreme 13:12 za goste.

Smederevski rukometaši odlično su otvorili utakmicu. Poveli su sa 3:0, a gosti su prvi pogodak postigli tek u osmom minutu. Sve do 18. minuta i rezultata 10:6 domaćin je kontrolisao utakmicu i dešavanja na terenu. Usledio je period nešto slabije igre domaćih i posle samo osam minuta Toličanin je preokrenuo na 12:11. Taj gol viška sačuvali su do odlaska na veliki odmor.

U nastavku susreta prisustvovali smo rezultatskoj klackalici. Ekipe su se smenjivale u vođstvu i kod rezultata 21:19 domaći rukometaši promašili su gol iz čiste kontre i to im se kasnije obilo o glavu. U samoj završnici više prisebnost i koncentracije, uz malo sreće, gosti su uspeli desetak sekundi pre kraja da postignu pogodak za 26:25. Pokušali su rukometaši Smedereva nešto na brzinu da urade, ali lopta je otišla u ruke gostiju i njihovo slavlje je moglo da počne.

Domaćima je poraz teško pao. Videla se velika želja da dobru sezonu krunišu peharom, ali večeras je pobedila, ne bolja već prisebnija i ekipa koja je u odlučujućim trenucima manje grešila. U pojedinim trenucima delovalo je da imaju i podršku sudija koji ne bi pogrešili da nisu priznali poslednji pogodak gostiju zbog pasivnog napada.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Marjanović sa 7 pogodaka, ali i dva  promašena zicera, Antić i Drobnjak sa po 6 golova i Radisavljević koji se četiri puta upisao u listu strelaca uz odličnu igru u odbrani. Zanimljivo da se u domaćoj ekipi u strelce upisao još Jevđenović sa 2 špogodka. Na drugoj strani čak 11 igrača je postizalo golove. Najviše Aleksandar Ćirić sa 7 pogodaka, a Stefanović je dodao 5.

Dobra stvar u ovoj utakmici je to što smo se borili do poslednjeg trenutka. Bilo je uspona i padova u igri ali je borbenost bila na nivou. Da je bilo malo više koncentracije na kraju, siguran sam da bismo dobili. Rekao bih i da su neke odluke sudija uticale na pad koncentracije ali šta da se radi… Sada ćemo svi na odmor pa početkom januara ponovo na posao – rekao je posle utakmice trener Nenad Martić.

Medalje poraženoj i pobedničkoj ekipi uručili su Nebojša Vidanović i Milan Savković, a pehar namenjen pobedniku Kupa Srbije region istok kapitenu Ljubomiru janićijeviću uručila je predsednika Takmičarske komisije Ivana Jovanović.