Osvajač Kupa Srbije, region Istok, u konkurenciji rukometašica je ekipa Topličanina. Gošće su slavile pobedu nad Mladim radnikom rezultatom 29:26, poluvreme 17:10. Iz rezultata se vidi da je pobednik odlučen već posle prvog poluvremena. Prokupčanke su odlično otvorile utakmicu. Kažnjavale su svaku grešku domaćih rukometašica, koje su odigrale konfuzno i u napadu i u odbrani. To je omogućilo rukometašicama Topličanina da pobedu najpre sa 4:0, a nakon toga i sa 8:3. Radinčanke su uspele da se sredinom prvog dela igre primaknu na tri gola zaostatka, ali su opet ušle u seriju grešaka i gošće su na veliki odmor otišle na velikih 7 golova prednosti.

Uprkos velikom zaostatku domaće se nisu predavale. Maksimalnom borbenošću, velikim angažovanjem u odbrani, uz nekoliko odličnih intervencinja Ivane Korać, rukometašice Mladog radnika počele su da tope prednost gostujuće ekipe. Kada su u 56. minutu stigle na dva gola minusa 26:24 delovalo je da su na najboljem putu da preokrenu utakmicu. Nažalost, tada su na scenu stupili delioci pravde koji se nisu istakli na ovoj utakmici.

Sa nekoliko krajnje problematićnih odluka, koje su išle na ruku ekipi Topličanina umnogome su odlučili pobednika ovog susreta. Možda bi Topličanin slavio i bez njihove pomoći, ali toliki broj grešaka kod pojedinih odluka poprilično je uticao na igru domaćih rukometašica u završnici susreta. Takav poklon gošće su oberučke prihvatile i mirno privele utakmicu kraju. Da su kod rezultata 26:24 iskoristile napad za minus jedan verovatno bi sve bilo drugačije. U tom trenutku sudije Jelena i Jovana Maksimović dosudile su probijanje domaćim rukometašicama, a  u sledećem napadu  Topličanin je poveo sa 27:24 i tada je bilo jasno da pehar odlazi u Prokuplje.

U domaćoj ekipi najefikasnija je bila Nina Ninić sa 11 pogodaka, 6 je postigla Milena Kojić, a gol manje Milica Ninić. U ekipi Topličanina Olja Nikolić je postigla 9 pogodaka, Gergana Grozdanova 7, a po četiri puta su se u listu strelaca upisale Marija Stanojević, Ivana Dimitrijević i Nikolina Atanasković.