U derbiju 21. kola Super B lige Istok-Zapad, rukometaši Smedereva poraženi su od lidera na tabeli, ekipe Kostolca rezultatom 29:27, poluvreme 15:10 za goste. Ljubitelji rukometa, koji su u subotu gotovo ispunili salu OŠ Dimitrije Davidović, prisustvovali su dobroj rukometnoj predstavi, naročito u drugih 30 minuta. U prvom poluvremenu na terenu je postojao samo jedan tim, Rudar iz Kostolca. Gosti su na najbolji mogući način iskoristili stegnut ulazak u igru smederevskih rukometaša i zahvaljujući odličnom golmanu Milošu Vuloviću uspeli su da na četiri minuta pre kraja prvog poluvremena steknu ogronih sedam golova prednosti – 14:7. Uz dosta muka, domaći su do kraja ovog dela igre uspeli da smanje zaostatak na pet golova.

Zalet iz prvog poluvremena preneli su u nastavkak susreta. Konačno su zaoigrali mnogo angažovanije u odbrani, smišljenije u napadu i rezultat je brzo stigao. Nije prošlo ni deset minuta drugog poluvremena a na semaforu je stajalo 17:16 za goste. Stekao se u tim trenucima utisak da će domaći usperi da prelome utakmicu. Ipak, ponovo su gostima dozvolili da se odlepe na tri razlike – 21:18.

Tada dolazimo do ključnog trenutka utakmice. Marko Jokić dobio je direktna crveni karton, a posle nekolkilo sekundi na dva minuta je isključen još jedan igrač gostiju Igor Nedeljkov. Ipak, ni to nije bilo dovoljno igračima Smedereva koji za ta dva minuta nisu uspeli da zatresu mrežu gostujuće ekipe. Kada se ovakva prilika ne iskoristi onda teško da može da se izbegne poraz. Tako je na kraju i bilo. Više nego zaslužena pobeda Rudara, a pred smederevskim rukometašma je sedam dana nade da na gostovanju u Loznici mogu do pobede i plasmana na četvrto mesto koje vodi u plej of i  dva nova (najmanje) okršaja sa Rudarom.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Martić i Marjanović sa po 6 pogodaka, a po tri puta su se u listu strelaca upisali Pavlović, Ristić i Drobnjak. U gostujućoj ekipi, pored odličnog golmana Vukovića, istakli su se Adrijan Murina i Mihajlo Knežević sa po 7 pogodaka. Jakša Vještica postigao je 5, a Dušan Stojković 4 pogotka. U poslednjem kolu regularnog dela sezone rukometaši Smedereva se u Loznici sastaju sa istoimenim domaćinom. samo pobeda smederevske rukometaše vodi na četvrto mesto koje vodi u plej of.