????????????????????????????????????

Rukometaši Smedereva upisali su, očekivano, nova dva boda u prvenstvu Super B lige Istok-Zapad. U utakmici 19. kola ekipa Nenada Martića savladala je RK Priboj rezultatom 26:20, poluvreme 15:7. Za razliku od utakmice sa Moravom, kada su se poprilično preznojili ne bi li došli do dva boda, ovog puta dileme u vezi sa pobednikom nije bilo. Od prvog trenutka domaći su preuzeli kontrolu utakmice i do kraja nisu dozvolili ni gram nade da mogu do eventualnog iznenađenja. Gosti su imali rezultatski priključak u prvih 10 minuta kada je na semaforu stajalo 4:4. Nakon toga usledila je serija od 9:2 i već tada je bilo jasno u kom smeru ide ova utakmica. Kada je bilo jasno da bodovi ostaju u Smederevu, trener Nenad Martić izveo je iz igre startere tako da su celo drugo poluvreme igrali rezervisti i treba reći da su opravdali poverenje stručnog štaba.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Ognjen Ristić sa 5 pogodaka, a po gol manje positgli su Nemanja Marjanović i David Matković. Odličan je na golu bio i Filip Todorović koji je izabran za igrača utakmice. U gostujućoj ekipi bolji od ostalih bili su kapiten Marko Ćirković sa 6, a Stefan Džokić postigao je gol manje.

Ovo kolo trebalo je da reši dilemu da li je Smederevo siguran učesnik plej ofa. Međutim, rezultat u Vrnjačkoj Banji doprineo je da Smederevci do kraja strepe za mesto broj četiri koje bodi u polufinale pelj ofa. Naime, Loznica je, na velio iznenađenje, zabeležila pobedu u Vrnjačkoj Banji nad ekipom Goč Merkur rezultatom 28:27 i tako na tri kola pre kraja zaostaju za četvrtoplasiranim Smederevom tri boda. Raspored ekipi Nenada Martića ne ide na ruku. Najpre u sredu gostuju Hajduk veljku u Negotinu, nakon toga u subotu dočekuju lidera ekipu Rudara iz Kostolca, a u poslednjem kolu gostuju upravo Loznici koja ima mnogo lakši raspored. Na svom terenu igraju sa Metalcem i Smederevom, a gostuju Moravi u Velikoj Plani. To znači da Smederevo mora da iz preostala tri kola osvoji najmanje četiri boda ukoliko hoće priliku za plasman u elitu.