Rukometaši Smedereva opravdali su ulogu favorita u utakmici trećeg kola Super B lige Istok – Zapad. na gostovanju u Velikoj Plani savladana je ekipa Morave sa 29:23, poluvreme 13:11. Jedino što su domaći uspeli tokom svoh 60 minuta je da na početku dođu do izjednačenja 2:2. Do kraja prvog poluvremena gostujući rukometaši su dominirali u svim elementima igre. U nekoliko navrata imali su četiri gola prednosti (10:6, 12:8 i 13:9) ali su svojim greškama dopustili domaćinu da na odomor ode sa podnošljiva dva gola zaostatka.

Stvari su brzo došli na svoje u drugom poluvremenu. Sredinom drugog poluvremena bilo je 23:15  i tada je već bilo jasno da bodovi odlaze u Smederevo. Velika prednost omogućila je treneru Smedereva Nenadu Martiću priliku da da veću minutažu mlađim igračima, a to je na odličan način iskoristio Bogdan Stanković koji je sa 6 golova bio najefikasniji u redovima Smedereva. Podatak da su se čak desetorica igrača Smedereva upisala u listu strelaca govori o raznovrsnoj igri ekipe Nenada Martića. Po četiri puta u listu strelaca su se upisali Vojislav Milunović i Dušan Stojković.

Manje-više očekivan tok utakmice u Velikoj Plani. “Morava” je probala da nas malo iznenadi u prvom poluvremenu, moja ekipa je to izdržala i početkom drugog dela je sve došlo na svoje mesto. Dobro su mlađi momci odigrali što nam je bitno i zabeležili smo novu pobedu. Moraćemo da arhiviramo ovu utakmicu što pre jer već u petak igramo protiv ekipe RK “Topličanin” dojučerašnjeg člana najvišeg ranga u Srbiji. Nadamo se novoj pobedi. Čestitam momcima na prikazanoj igri večeras – rekao je posle utakmice Nenad Martić.

Posle nepotpunog trećeg kola na tabeli vodi Goč Merkur iz Vrnjačke Banje sa 6 bodova, slede Rudar, Loznica i Šamot sa po 4 boda i utakmicom manje, a na mestu broj pet je Smederevo takođe sa četiri boda koliko na šestom, sedmom i osmom imaju Topličanin i Hajduk Veljko. Naredni rival Smedereva, dojučerašnji član elite, Topličanin je poražen na gostovanju u Negotinu od domaćeg Hajduk Veljka sa 27:26.