Rukometašice Mladog radnika pobedom su otvorile sezonu Prve srpske lige Istok. Na gostovanju ekipi Zaječar 1949, u okviru prvog kola, ekipa Milice Petrović potvrdila je da će biti jedan od glavnih konkurenata za povratak u Super B ligu. Na utakmici u Zaječaru neizvesnosti je donekle bilo samo u prvih desetak minuta kada su domaće rukometašice imale gol prednosti. Kada je Marta Filipović postigla gol za vođstvo od 5:4 na terenu je postojao samo jedan tim. Zahvaljujući odličnoj igri u odbrani Radinčanke su do odlaska na veliki odmor imače solidnih pet golova prednosti 14:9.

U nastavku susreta nastavljena je dominacija ekipe iz Radinca. U poslednjih deset minuta Mladi radnik je ušao sa prednošću od 8 golova 24:16. Ako je do tada i bilo nedoumica kome odlaze bodovi, tada je svima bilo jasno da će Mladi radnik upisati veoma važnu pobedu za preko potrebno samopouzdanje za predstojeće prvenstvene okršaje. Konačan rezultat je bio 26:20. Najefikasnija u ekipi Mladog radnika bila je Nikolina Stojanović sa 7, gol manje postigla je Milica Ninić, pet puta u listu strelaca upisala se Marta Filipović, a 4 gola je postigla Anđela Filipović.

U narednom kolu Mladi radnik naredne subote od 13 časova igra sa Đerdapom iz Kladova.