Fudbaleri Smedereva prebrodili su još jedno teško gostovanje. U utakmici 26. kola Smederevci su u Valjevu pobedili Budućnost Krušik sa 2:0, golovima Krste Bojića i Miloša Zličića. Iako su u Valjevu igrali u oslabljenom sastavu, smederevski fudbaleri su više nego zasluženo stigli do vrednih bodova. Trener Smedereva nije mogao da računa na trojucu bonus igrača Kaličanina, Jovanović, Blagojevića, kao i vladimira Ilića, a štoper Kostić je pauzirao zbog žutih kartina. U odsustvu pomenutih bonusa, odlično su ih odmenili David Filipović i Andrija Marković. Na sve ove malere, u osmom minutu se povredio Krneta, a iz igre je u 42. minutu, zbog grubog starta domaćih, morao i Mile Savković.

Posle zasluženog vođstva iz prvog poluvremena, fudbaleri Smedereva su se u nastavku opredelili na kontranapade, prepustili su inicijativu domaćinu koji nije usevao da ozbiljnije ugrozi gol Smedereva. Sa druge strane lepe prilike nisu iskoristili Janković i Zličić. Četiri kola pre kraja na tabeli i dalje vodi Smederevo sa bodom prednosti u odnosu na Borac iz Čačka koji je u ovom kolu u nadoknadi vremena pobedio Slogu iz Požege sa 3:2.

U narednom kolu Smederevo se u Kostolcu sastaje sa Slogom iz Kraljeva koja se bori za opstanak u ovom stepenu takmičenja. Pre toga, fudbaleri Smedereva se u polufinalu Kupa FSRZS, takođe u Kostolcu, sastaju sa Hajduk Stankom iz Crne Bare.