Rukometaši Smedereva startovaće u predstojećem plej ofu sa druge pozicije. To je epilog utakmice poslednjeg kola između Vrbasa i Smedereva. Posle 60 minuta na semaforu je stajalo 24:24, poluvreme 14:10 za Smederevo. Ekipa Nenada Martića odlično je otvorila utakmicu. Neprelazan na golu je bio Aleksandar Martić koji je sa dva zaustavljena sedmerca i nekoliko odličnih odbrana omogućio saigračima da već u 12. minutu imaju velikih 6 golova prednosti – 8:2. Krajem prvog poluvremena ponovo su Smederevci stigli na šest golova prednosti 14:8 ali su u finišu tog dela igre dopustili domaćinu da smanji zaostatak na četiri gola. Sve do 45. minuta izgledalo je da Smederevo ide ka pobedi, bilo je 21:17 i tada sledi serija domaćih od 5:0 za potpuni preokret. Vrbasani su zaigrali presing po celom terenu što je poprilično iznenadilo Smederevce. U tom periodu igre promašili su dva sedmerca, izgubili nekoliko lopti i šutirali iz neizgrađenih pozicija. Sve to je borbena ekipa Vrbasa umela da kazni i da u 57. minutu prvi put povede 22:21. Do kraja utakmice se igralo gol za gol, a konačnih 24:24 postavio je Milan Zarin sa sedam metara što je bio povod za nemile scene nedugo posle poslednjeg zvuka sirene. Naime, trener smederevskih rukometaša je napadnut na terenu zbog čega je morala da reaguje i milicija koja je aktere ovih dešavanja odvela u policiju da daju izjave. Prema rečima Nenada Martića napao ga je Jovan Kovačević predsednik Vrbasa i predsednik UO RS Vojvodine i još jedna osoba.

Još jedan nerešen rezultat za nas posle Vrbasa. Sa sigurnošću mogu da kažem da taj rezultat nije u potpunosti “krivica” moje ekipe. Nakon ove utakmice mogu biti zadovoljan zalaganjem, borbenošću i ispunjavanjem dogovorenog iz svlačionice. U poslednjih 15 minuta su se dešavale “čudne” stvari na terenu, isključenja za nas, dugi napadi za domaćina, dosuđivanje sedmeraca posle pet koraka i slično. Njihov poslednji gol je postignut iz sedmerca posle šuta i pogađanja stative. Naš poslednji gol je poništen i dosuđen sedmerac…sve to teško da je slučajnost. Na kraju utakmice sam napadnut jer sam pokazao na obraz. Mi ga kao klub, kao ekipa apsolutno imamo. Kome je to i zašto zasmetalo, neka se zapitaju svi oni koji dozvoljavaju bahaćenje ovakvih “rukometnih radnika”. Policija je imala posla i tu se priča završava, verujem da će svako dobiti po zasluzi. Čestitam svojim momcima i već od sutra se okrećemo Spartaku i polufinalu plej-ofa – rekao je posle utakmice Nenad Martić.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bio je Dušan Stojković sa 8 pogodaka, pratili su ga Nemanja Marjanović sa 5 i David Pešić sa 4 gola. U domaćoj ekipi Aleksa Gaćinović je postigao 9 ( 6 iz sedmeraca), a Andrija Vesković 3. Treba reći da tokom utakmice nije bilo prevelikih tenzija među igračima iako je i jednima i drugima trebala pobeda, Smederevu za prvo mesto, a Vrbašanima za poziciju četiri.

Nadležni organi RSS verovatno će odreagovati na ova dešavanja u Vrbasu, a što se Smederevaca tiče oni su u mislima već na utakmici sa Spartakom koja se igra u četvrtak od 20 časova u Smederevu u sali OŠ Dimitrije Davidović. Drugo polufinalni par je Ub-Crvenka.