Rukometaši Smedereva opravdali su ulogu favorita na utakmici sedmog kola Super B lige Sever-Centar sa beogradskim Sinđelićem. Utakmica odigrana u sali OŠ Dimitrije Davidović protekla je u apsolutnoj dominaciji domaćih, naročito u drugom poluvremenu. U prvom poluvremenu trener domaćih Nenad Martić pružio je priliku mlađim igračima koji su pokazali da njihovo vreme polako, ali sigurno, dolazi. Vodili su domaći 5:1, 11:7, ali su u poslednjim minutima prvog dela igre dozvolili gostima da priđu na dva gola razlike 13:11.

U nastavku susreta stvari su došle na mesto. Prednost domaćih je rasla iz minuta u minut, na golu su briljirali Martić i Todorović i sredinom drugog poluvremena bilo je 22:16, a pet minuta pre kraja i maksimalnih osam razlike 27:19. Završnicu susreta odigrali su mladići sa manjom minutažom i to su rukometaši Sinđelića iskoristili da smanje razliku da podnošljivih 5 razlike 29:24.

Najefikasniji u ekipu Smedereva sa po pet pogodaka bili su Jevđenović, Marjanović i Jokić koji je poneo epitet igrača utakmice. Odličnu rolu imao je mladi Vanja Mirković koji je utakmicu završio sa 4 pogotka.

Posle sedam odigranih kola na tabeli vodi Ub sa 12 bodova. Smederevo je drugo sa 10, a na trećem sa 9 bodova je Crvenka sa utakmicom manje. U narednom kolu u derbiju ovog dela prvenstva Smederevci se na Ubu sastaju sa liderom šampionata.