Odbojkašice Smedereva pretrpele su drugi uzastopni poraz u prvenstvu Prve lige Srbije. Smederevke su na domaćem terenu morale da pruže ruku odbojkapicama Valjeva koje su slavile pobedu rezultatom 3:1. Malo toga je funkcionisalo u redovima smederevskih odbojkašica, pogotovo u prvom i četvtrtom setu kada kao da nisu postojale na terenu. Prvi set se završio za jedva nešto više od 15 minuta rezultatom 25:11. U drugom potpuno drugačija slika na terenu. Ekipa Dragoljuba Janjića napala je servisom, igrala znatno bolje u polju i veoma brzo stekla solidnu prednost 13:7.

Nažalost kako se set bližio kraju povećavao se broj grešaka i u neizvesnoj završnici Valjevke su prve došle do poslednjeg poena, 25:23. Uprkos tako izgubljenom setu, domaće odbojkašice nisu psihološki pale. Pružile su odličnu igre u uvode meč u četvrti set – 25:21. Taj zamah iz trećeg seta nisu uspele da pretoće u četvrti. Valjevke su povele sa 13:1 i već tada je bilo jasno da sva tri boda odlaze u Valjevo – 25:113.

Posle tri odigrana kola smederevske odbojkašice nalaze se devetom mestu sa 3 boda. Vode Leskovac sa 9 i Zlatibor sa 8 bodova. U narednom kolu odbojkašice Smedereva na svom terenu dočekuju ekipu Srbijanke.