Fudbaleri Smedereva pregrmeli su još jedno teško gostovanje. Smederevci su u utakmici 22. kola Srpske lige Zapad pobedili u Požarevcu Mladi radnik sa 1:0. Gol odluke pao je u 35. minutu kada je, posle odličnog dodavanja Filipa Ilića, Miloš Janković matirao golmana domaće ekipe. Smederevci su do kraja prvog poluvremena mogli da povećaju prednost ali šansu nije iskoristio Nikola Jovanović.

Domaći su imali priliku za izjednačenje preko Nikole Đorđevića ali je odlično reagovao golman Smedereva Lazar Kaličanin. Golman gostiju istakao se i u 55. minutu kada je odbranio slobodan udarac Predraga Luke. Do kraja utakmice Smederevci su mogli do ubedljivije pobede ali svoje prilike nisu iskoristili Zličić i Bojić. Ovom pobedom fudbaleri Smedereva zadržali su šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani čačanski Borac koje je u ovom kolu na domaćem terenu pobedio Tutin sa 4:0. U narednom kolu, u nedelju, Smederevo se pred svojim navijačima sastaje sa Mačvom iz Bogatića.