Jo[ jedan derbi u Smederevu okončan je podelom bodova. U derbiju prvenstva Super B lige Sever-Centar, okršaja dva prvoplasirana tima, između Smedereva i Uba nije bilo pobednika. Da li je to realan rezultat? Teško. Sve vreme je voda išla na vodenicu domaćeg tima. Smederevci su odigrali, možda, najbolje prvo poluvreme u ovoj sezoni. Na krilima odlične igre u odbrani i maestralnog Martića na golu, u napadu su domaći lako izlazili na kraj sa odbranom lidera prvenstva. Konačna četiri gola viška su mala razlika, a to mogu da posvedoče brojni posetioci koji su ispunili sali OŠ Dimitrije Davidović. Imali su domaći rukometaši tom periodu mnogo izgubljenih lopti, neiskorišćenih kontranapada, a gotovo sve ničije lopte dolazile su u ruke gostujućih rukometaša. Uprkos svemu tome izgledalo je da će se domaći radovati, tek, drugoj pobedi na domaćem terenu u prolećnom delu sezone.

Gosti su, čini se, sa mnogo više energije ušli u drugih 30 minuta.  Brzo su prepolovili prednost Smederevaca i tako pokazali da se neće tako lako predati. Sve to nije omelo rukometaše Smedereva da u poslednja tri minuta uđu, tako se bar činilo, sa velika tri gola prednosti (25:22). Malo ko je mogao da nasluti da će pogodak Boška Marinkovića u 57. minutu biti poslednji domaćih rukometaša. Kulminacija je usledila u poslednjem minutu. Domaći su imali napad kada se na šut odlučio Marinković koji je “kokoškom” probao da iznenadi golmana Ubljana. Pokušaj nije uspeo, a nedugo zatim Marjanović, čini se bespotrebno, na polovini terena pravi prekršaj za isključenje. Ovaj poklon gosti su iskoristili golom Petra Petrovića koji je sa krila doneo veliki bod svojoj ekipi.

Ako su utakmice sa Crvenkom i Spartakom bile u neku ruku izjednačene i da je nerešen ishog nekako bio logičan, ovog puta nema opravdanja za još jedan izgubljen bod koji mnogo može da košta Smederevce. Smederevci su sve do ovog kola sami odlučivali o svojoj sudbini. Sada to više nije slučaj. Do kraja prvenstva ostala su još tri kola. Smederevci gostuju poslednjeplasiranom Apatinu, zatim dočekuju Inđiju i u poslednjem kolu putuju u Vrbas. Realno, očekuju se tri trijumfa, mada neće biti lako u Vrbasu koji se bori za poziciju koja vodi u baraž. Ub dočekuje Lavove, gostuje Crvenki i dočekuje Hercegovac. Nešto teži posao za Ubljane, ali na to Smederevci ne bi trebalo da se oslone. Jean kiks lidera na tabeli mogao bi da znači lidersku poziciju Smederevcima. Samo to više ne zavisi od njih. Upravo je u tom tonu na konferenciji za novinare posle utakmice pričao trener RK Smederevo Nenad Martić.

Najefikasniji u redovima domaćih bio je Marjanović sa 8 pogodaka, Pešić je postigao pet, a Stojković četiri. U gostujućoj ekipi po četiri pogotka postigli su Sava Radovanović, Goran Radovanović i Luka Jovanović.