Rukometaši Smedereva nastavljaju sa pobedama. u meču osmog kola na gostovanju u Priboju, rukometaši Smedereva bili su bolji od istoimenog doimaćina rezultatom 30:27, poluvreme 14:13 za domaćina. Iako su za rivala imali ekipu iz donjeg dela tabele, rukometaši Smedereva morali su da proliju mnogo znoja ne bi li zabeležili četvrtu uzastopnu pobedu.

Priboj je pokušao sve ne bili li ove jeseni stigao do prve pobede u prvenstvu i igra koju su prikazali u prvom poluvremenu davala im je kakvu-takvu nadu. Međutim u nastavku susreta stvari su polako došle na svoje mesto. Međutim, kako je vreme odmicalo u drugom poluvremenu ekipa Nenada Martića počela je da preuzima kontrolu utakmice. Kada su sredinom drugog poluvremena poveli sa 21:18 videlo se da domaći teško mogu do preokreta. Nisu se Pribojci predabali, ali protiv kvalitetnije ekipe Smedereva jednostavno nisu mogli. Prednost od tri gola smederevski rukometaši rutinskom igrom su sačuvali do kraja utakmice.

U redovima Smedereva najefikasniji je bio Jevđenović sa 8 pogodaka, Marjanović je dodao 6, ali epitet igrača utakmice sa 4 pogotka zaradio je mladi Marjan Živković sa 4 pogotka. Treba reći da je Živković odlično odmenio znatno iskusnijeg Dušana Stojkovića kojeg nije bilo na ovoj utakmici.

Kao po nekom nepisanom pravilu, ekipa kojoj gostujemo se pojača pred samu utakmicu sa nama. Tako je i Priboj doveo nove igrače za ovu utakmicu, golmana i beka. Kao što smo se uverili, nije bilo dovoljno da nam uzmu bodove. Priznajem, gostovanje nije bilo lako jer ni uslovi u Priboju nisu sjajni, a ni domaćini previše ljubazni… Raduje me što naši klinci imaju sve veće uloge u ovoj ekipi pa je tako Živković poneo epitet igrača utakmice. Još par mladih igrača se upisalo i odigralo minute u Super B ligi. U sledećem kolu dočekujemo ekipu i Negotina i mislim da nas očekuje ponovo kvalitetan rukomet u sali DD škole – rekao je posle utakmice Nenad Martić.

Posle pobede Goč Merkura u Loznici došlo je do promena na tabeli. Sada sa po 12 bodova trku vode Rudar, Šamot i Smederevo. Slede Loznica i Metalac sa 11 bodova, a iz prikrajka sa poi 10 bodova vrebaju Metalac i naredni rival Smedereva ekipa Hajduk Veljko.