U odlučujućoj utakmici za plasman u plej of za popunu Super lige Srbije, rukometaši Smedereva poraženi su u poslednjem kolu u Loznici od istoimenog domaćina rezultatom 32:26, poluvreme 16:9. Videlo sa da ekipi Smedereva nedostaje motiva posle poraza od Rudara tako da pobeda Loznice nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. Sve je bilo rešeno posle prvog poluvremena kada u redovima Smedereva mnogo toga nije funkcionisalo, pre svega u napadau gde je, po običaju, bilo problema kod realizacije, a ni odbrana nije najbolje funkcionisala.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bilo je Vanja Mirković sa 7 pogodaka, Ristić je dodao 5, a gol manje postigao je Jevđenović. Na drugoj strani Aleksandar Dragutinović postigao je 7, a po 6 puta u listu strelaca su se upisali Mirko Baćanović i Nemanja Podraščić.

Na kraju Smederevo je, iako je u većem delu sezone bilo među prve četiri ekipe, sezonu okončalo na šestom mestu sa 24 boda koliko na petom ima Hajduk Veljko iz Negotina. U plej of su se plasirali Rudar, Goč Merkur i Šamot.  Idućeg vikenda igraju se prve polufinalen utakmice plej ofa, a sastaju se Rudar i Loznica i Goč Merkur i Šamot.