Pala je i treća Sloga. Posle Sloge iz Petrovca na Mlavi i  Batočine, pred košarkašima Smedereva pala je i Sloga iz Despotovca. U četvrtom kolu Druge srpske lige Zapad 2b, ekipa Smedereva slavila je, očekivanu, pobedu rezultatom 101:70 (20:21, 25:20, 36:22 i 20:7).

Gosti su pružili solidan samo u prvih 20 minuta, odnosno onoliko koliko su imali snage. Kada se tome doda da su domaći zaigrali znatno agresivnije u drugom poluvremenu bilo je jasno da sledi još jedna ubedljiva pobeda. U redovima domaćih čak šestorica dvocifrenih. Najefikasniji sa po 19 poena bili su Perić i Kostić, Momčilović je postigao 15 (5 trojki), Vukasović je ubacio 11, a po 10 su postigli Ilić i Perišić.

Posle četiri odigrana kola na tabeli vode sa maksimalnim učinkom Smederevo i Kruševac, sledi Sloga iz Batočine sa jednim porazom. U narednom kolu košarkaši Smedereva gostuju u Lapovu gde ih očekuje ekipa Lokomotive 1978.