Dobre rezultate prvog tima, dobrim igrama i rezultatima prate i mlađe kategorije KK Smederevo 1953. U utakmici 18. kola Međuregionalne lige Srbije, pioniri KK Smederevo zabeležili su vrednu pobedu nad liderom prvenstva, SPDO Radnički iz Kragujevca. Posle 45 minuta uzbudljive borbe u sali Tehničke škole u Smederevu radovali su se domaći košarkaši. U regularnom delu bilo je 75:75, a u dodatnih pet minuta prisebniji  su bili domaći rezultatom 16:11. Ovo je bio tek drugi poraz Kragujevčana u dosadašnjem toku sezone, a pobeda dobija na težini ako se zna da većinu igrača KK Smederevo 1953 čine dečaci rođeni 2010. godine, dok je rival imao uglavnom igrače godinu dana starije.

Do desete prvenstvene pobede u dosadašnjem toku sezone, košarkaše Smedereva predvodio je Toma Kaplarević koji je Kragujevčanima ubacio 58 poena. Dvocifren u domaćoj ekipi bio je još samo Pikulić sa 12 poena. U narednom kolu pioniri Smedereva u Kraljevu igraj usa ekipom OKK KV. Na tabeli vodi SPDO Radnički sa 34 boda, Mladost iz Čačka je druga sa 31 bodom i utakmicom manje. Sevojno na četvtom ima takođe 31 bod, a Goč na četvrtom mestu ima 29 bodova, ali i dve utakmice manje. Smederevo je šesto sa 10 pobeda i osma poraza.