Rukometaši Smedereva pretrpeli su peti poraz u prvenstvu Super B lige Istok-Zapad. Na gostovanju u Aranđelovcu domaći Šamot slavio je pobedu rezultatom 38:28, poluvreme 20:15. Smederevski rukometaši su do 12. minuta utakmice 18. kola imali rezultatski priključak za domaćinom. Od tog trenutka sledi velika serija domaćih od 11:4 za veliku vođstvo od 17:10 u 24. minutu. Smederevci su do kraja prvog perioda uspeli da smanje zaostatak na pet golova, 20:15. Ni drugo poluvreme nije donelo boljitak u igri Smedereva. Kada su domaći poveli sa 12 golova razlike, 34:22 bilo je jasno da bodovi u derbiju ostaju u Aranđelovcu. Na kraju velikih 38:29 za Šamot koji se sada osamostalio na trećem mestu super B lige Istok-Zapad.

U prvih 20 minuta  smo dobro odradili posao. Nakon toga usledio je pad u igri, ali bile su tu i neke druge okolnosti da rezultat bude bolji. Ne želim da osporim pobedu Šamota, ali ovo nije realna razlika u kvalitetu dva tima – rekao je Nenad Martić, trener rukometaša Smedereva.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Marjanović sa 8 i Jevđenović sa 6 pogodaka. U domaćoj ekipi 10 puta u listu strelaca upisao se Radosavljević, a 7 golova postgao je  Preković. Na tabeli, uoči dvonedeljne pauze zog reprezentativne nedelje, vodi Rudar sa 27 bodova, Goč je drugi sa 25, Šamot na trećem ima 24 boda, a Smederevo na četvrtom 22 boda.

u 19. kolu rukometaši Smedereva pred svojim navijačima dočekuju ekipu Priboja koja trenutno zauzima pretposlednje mesto na tabeli sa samo 6 bodova i minimalnim šansama da i naredne sezone bude član Super B lige Srbije.