Košarkaši Smedereva prebrodili su još jednu prepreku na putu ka plasmanu u Prvu srpsku ligu. Smederevci su na gostovanju u Trsteniku pobedili ekipu Prve petoletke rezultatom 80:73. Do pobede koja ih je ostavila na čelu plej of lige, košarkaši Smedeeva došli su u poslednjih deset minuta koje su rešili u svoju korist rezultatom 27:20. Ekipa Ivana Mijatovića odlično je otvorila utakmicu. Prvih 10 minuta rešili su u svoju korist rezultatom 27:18. U drugih 10 minuta drugačija slika na terenu. Domaći na poluvreme odlaze sa poenom prednosti 40:39. Izjednačena borba naavljena je i u trećoj četvrtini koju su Smederevci dobili sa 14:13 što je bilo dovoljno za egal uoči poslednjih deset minuta – 53:53. Smederevski košarkaši su u poslednjoj četvrtini pokazali zašto su najozbiljniji kandidat za plasman u viši rang. Kada je bilo najpotrebnije odigrali su najbolje. Uz to proradio je šut za tri poena što je bilo dovoljno da bodovi odu za Smederevo.

U ekipi  Smedereva četvorica dvocifrenih, Torbica 17 poena, Vukasović 14, Kostić 13 i Perišić 12 koševa. Zapaženi sa 9 odnosno 8 poena bili su Ilić i Novosel.  U narednom kolu košarkaši Smedereva na domaćem terenu igraju sa ekipom OKK KV iz Kraljeva. Sve osim pobede Smedereva bilo bi veliko iznenađenje.

U ovom kolu odigran je derbi u Novom Pazaru. Domaćin je posle produžetka pobedio Slogu iz Batočine rezultatom 100:92, u reglarnom delu bilo je 80:80. Ovakav rasplet ove utakmice ide na ruku smederevskim košarkašima koji se i dalje nalaze na čelu tabele sa jednim porazom, koliko ima drugoplasirani Novi Pazar, ali sa slabijim međusobnim učinkom. Sve je izvesnije da će novog člana lige odlučiti, najverovatnije, utakmica ova dva tima koja se igra za tri nedelje u Novom Pazaru. Svaki poraz do 4 poraza razlike vodi Smederevce u viši rang, a ukoliko pretrpe ubedljiviji poraz odluka o članu Prve sprske lige znaće se posle utakmice Sloga – Novi Pazar koja se igra posle derbija u Novom Pazaru.