Rukometaši Smedereva zabeležili su očekivanu pobedu u utakmici 17. kola Super B lige Istok-Zapad. U okršaju sa ekipom Vlasotinca, koja se bori za opstanak u ovom društvu, smederevski rukometaši došli su do dva boda zahvaljujući odličnoj igri u prvom poluvremenu koje su rešili u svoju korist rezultatom 19:11. U preostalih 30 minuta domaći su rutinskom igrom, uz ravnomerno raspoređenu minutažu, sačuvali prednost i rezultatom 29:24 stigli do 11. prvenstvene pobede.

Zbog deficita na mestu kružnog napadača, ovu ulogu na ovoj utakmici preuzeo je trener smederevskih rukometaša. Posao je odradio na najbolji mogući način sa 5 postignutih golov. Najefikasniji u ekipi Smedereva bio je Marjanović sa 6 pogodaka, gol manje postigao je igrač utakmice Pavle Bešir, a 4 puta u listu strelaca upisao se Srđan Jevđenović. Pored njih, odličnu partiju pružio je golman Spasoje Radivojević koji je zaustavio tri sedmerca.

Posle ovog kola na tabeli je došlo do smene na prvom mestu. Poraz Rudara u Lozniic iskoristio je Goč Merkur koji je tesnom pobedom nad Hajduk Veljkom zaseo na čelo tabele sa 25 bodova koliko na drugom ima i Rudar. Smederevo i Šamot na trećem odnosno četvrtom mestu prikupili su po 22 boda.  U narednom kolu Smederevo se u Aranđelovcu sastaje sa Šamotom.