Rukometašice Mladog radnika su već na startu drugog dela prvenstva Prve srpske lige Istok, u derbiju, pobedom nad jedinim rivalom ekipom Zaječara obezbedili titulu prvaka i prvo mesto pred plej of za popunu Super B lige. Za razliku od prvog meča, odigranog jesenas u Zaječaru, koji su Radinčanke ubvedljivo rešili u svoju korist sa 6 golova razlike, ovog puta je bilo mnogo teže. Početak utakmice to nije nagoveštavao. pre isteka 20. minuta domaće su imale velikih pet golova prednosti. delovalo je da se gošćama sprema katastrofa. To se nije desilo. Usledila je serija zaječarki od 4:0 i to kao da je poremetilo ekipu Milice Petrović. Do kraja ovog perioda igre Radinčanke su postigle samo jedan gol pa su gošće na poluvremenu imale vođstvo od 13:11. Očekivalo se da će se slika na terenu promeniti u nastavku, ali to se nije dogodilo. Domaće su nastavile se poprilično bezidejnom igrom u napadu i sa mnogo rupa u odbrani. Onda je na scenu stupila Slađana Mitrović koja je odbranila tri sedmerca i tako ulila dodatnu energiju saigračicama koje su u poslednjih desetak minuta slomile otpor gostujuće ekipe. Čini se da je u tim trenucima Zaječarkama ponestalo daha i to su domaće iskoristile i golovima iz kontranapada stigle do pobede od 27:25 koja im garantuje titulu prvaka Istoka i, na papiru, slabijeg rivala u polufinalu plej ofa.

Znali smo da će biti teško. Imali smo kadrovskih problema, nismo mogli da računamo na povređenu Anđelu Filipović, a ostalo smo i bez Bojane Mitrović na desnom krilu. Ipak, na kraju smo uz veliku želju došli do pobede. Mnogo problema nam je zadavala Jovana Nikolić na kružnom napadaču i morali smo da je udvajamo, a to je značilo da je neka od njihovih igračica slobodna. Na kraju im je ponestalo snage i mislim da je to razlog naše pobede. Naravno, da ne zaboravim Slađu na golu koja je u sredu na treningu povredila zgloba, ali se danas pojavila i pomogla da stignemo do pobede – rekla je posle utakmice Milica Petrović trener RK Mladi radnik.

Najefikasnija u ekipi Mladog radnika bila je Nikolina Stojanović sa 11 pogodaka, pratila je Lena Janković sa 6. U gostujućoj ekipi istakla se Jelena Balević sa 9 pogodaka, a po 4 puta u listu strelaca upisale su se Jovana Nikolić, Katarina Stefanović i Emilija Veljković.