U derbiju drugog kola plej ofa za popunu Prve srpske lige, košarkaši Smedereva pobedili su na domaćem terenu ekipu Novog Pazara rezultatom 97:92, po četvrtinama 24:29, 30:31, 24:17 i 19:15. Nekoliko stotina ljubitelja košarke prisustvovalo je derbiju prvenstva i nisu zažalili. Viđen je okršaj dve najbolje ekipe u ligi i koje će najverpovatnije odlučiti ko će naredne sezone biti član Prve srpske lige.

U prvom poluvremenu gledali smo run and gun košarku, trči i šutiraj. Obe ekipe mnogo više pažnje posvećivali su napadu, a o odbrani sa malo marilo. U takvoj igri bolje su se snašli gosti iz Novog Pazara koji su imali evroligaški procenat šuta za tri poena u prvih 20 minuta. Od deset pokušaja pogodili su 9 trojki. Sa takvim procentima šuta domaći mogu da budu zadovoljni minusom od samo šest poena posle prvih 20 minuta, 60:54. U nastavku susreta domaći su zaigrali mnogo angažovanije u nastavku susreta. Takav pristup igri dao je na kraju rezultat. Gosti su u preostalih 20 minuta postigli samo 32 poena. Pobedi se ne gleda u zube, ali čini se da je trijumf mogao da bude ubedljiviji da Stefan Torbica, od koga mnogo toga zavisi u igri Smederevaca, nije za manje od 10 minuta zaradio četiri lične greške, od kojih su najmanje dve bile problematične. Ipak njegovih 16 poena, uz četiri vezane trojke u prvom poluvremenu, umnogome su doprinele da se nanese prvi poraz Pazarcima.

Igra koja su košarkaši Smedereva prikazali u drugom poluvremenu može da bude recept za naredni okršaj sa Novim Pazarom koji je u Smederevo došao sa namerom da pobedom reši pitanje prvaka i overi plasman u Prvu srpsku ligu.

U ekipi Smedereva čak pet igrača sa dvocifrenim učinkom. Najefikasniji je bio Vukasović koji je vodio veliku bitku sa rivalima. Trener gostiju znao je da u igri Smedereva sve zavisi od Vukasovića pa je na njemu menjao čak trojicu čuvara. Na kraju nije pomoglo. Utakmicu je završio sa 23 poena. Dušan Kostić vodio je veliku borbu sa iskusnim Numanovićem i možemo da kažemo da je tu bitku dobio. Postigao je 17 poena uz veliki broj defanzivnih i ofanzivnih skokova. Torbica je dodao 16 poena, Perišić 14, a poen manje ubacio je Stojiljković. Kod gostiju koji su ubacili 13 trojki, dve više od Smedervaca, najefikasniji je bio Asmir Numanović sa 20 poena, odlični Mirić ubacio je poen manje, a dvocifreni su još bili Enes Đulović sa 14 i  Emad Numanović sa 13 poena.

U narednom kolu Smederevo u Trsteniku igra sa Prvom petoletkom, a u Novom Pazaru, domaćin u derbiju dočekuje Slogu iz Batočine.