Odbojkašice Smedereva startovale su pobedom u sezoni 2022/2023. Smederevke su u prvom kolu Prve lige Srbije pobedile Takovo iz Gornjeg Milanovca rezultatm 3:0, po setovima 27:25, 25:21 i 25:21. Domaće odbojkašice su se na ovaj način revanširale ekipi iz Gornjeg Milanovca za nedavni poraz na turniru Smederevska jesen.

Iako nije sve funkcionisalo na najbolji način, smederevske odbohjkašice i stručni štab imaju razloga za zadovoljstvo. U prvom setu su posle izjednačene igre, odbojkašice Smedereva stigle su do 24:20. Delovalo je da je prvi set tu. Međutim, usledila je serija Takova od 5:0 za njihovo vođstvo 25:24. Taj momentum gošće nisu iskoristile i domaće odbojkašice izvraćaju sa tri poena u nizu za vođstvo u setovima. U naredna dva seta slična situacija. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali su u samom finišu više koncentracije i prisebnosti imale igračice Dragoljuba Janjića.

U drugom kolu Smederevo se u Leskovcu sastaje sa istoimenim domaćinom sa kojim trenutno deli prvo mesto na tabeli.

U ostalim utakmicama ovog kola potignuti su sledeći rezultati: Leskovac : Valjevo 3:0, Srbijanka : Klek 2:3, Lazarevac : Zlatibor 1:3, Radnički Blaster : Beograd 3:0, Jedinstvo : Roda 3:0 i Smederevo : Takovo 3:0