Rukometaši Smedereva zabeležili su treću pobedu u prvenstvu Super B lige Sever-Centar. U utakmici petog kola Smederevci su, pred svojim navijačima, pobedili ekipu Sivac 69 rezultatom 33:26, poluvreme 17:17. Posle 60 minuta rukometa odigranog u Sportskoj hali Smederevo pamtiće se samo pobeda i dva nova boda. Ekipa Nenada martića igrala je bez Ristića koji se oporavlja od povrede i Drobnjaka sa kojim je uprava sporazumno raskinula saradnju. Međutim, nekog prevelikog napretka u igri nije bilo. Nije pomogla ni pauza od dve nedelje zbog obaveza reprezentacije u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope.

Ponovo su rukometaši Smedereva igrali po sistemu toplo-hladno. Na momente je izgledalo da se gostima sprema katastrofa, a bilo je trenutaka kada se strahovalo o ishodu ove utakmice. To se najviše odnosi na prvi deo utakmice kada su domaći olako ispustili visokih pet golova prednosti (13:8). Uporni gosti suspeli su da izjednače na 14:14 kažnjavajući veliki broj grešaka domaćih, a u poslednjem minutu su i poveli sa 17:16. U poslednjim sekundama susreta Jokić je postavio konačnih 17:17. Da na golu nije bio odlični Filip Todorović koji je zaustaviuo veliki broj teških šuteva gostiju pitanje je kako bi se završilo prvo poluvreme.

U nastavku susreta, posle samo desetak minuta igre rukometaši Smedereva poveli su sa 23:19 i uz nekoliko perioda slabije igre, relativno mirno, priveli utakmicu kraju. Ipak, igra koju su prikazali ne može da raduje pred okršaj sa Spartakom za sedam dana.

U ekipi Smedereva, pored izvanrednog Filipa Todorovića koji je odbranio i dva sedmerca, istakli su se Marajanović sa 8 i Jokić sa 7 pogodaka. u gostujućoj ekipi najefikasniji su bili Žegarac sa 7 i Beslać sa 6 pogodaka.

Posle pet odigranih kola Smederevo je treće na tabeli sa 6 vodova. Vode Spartak sa 7, koji je u ovom kolu poražen u Inđiji, i Crvenka sa istim brojem bodova ali utakmicom manje.