Derbi utakmica 17. kola Super B lige Sever-Centar između Smedereva i Spartaka iz Subotice završen je nerešenim rezultatom 20:20 (10:13). Mnogobrojni posetioci u sali OŠ Dimitrije Davidović prisustvovali su pravoj muškoj i borbenoj utakmici sa ne toliko kvaliteta. Međutim, imalo je šta da se vidi. Čini se da je važnost susreta i jednima i drugima malo sputala ruke, a uz to su odbrane bile mnogo više raspoložene od napada.

Prvih 30 minuta pripali su, više nego zasluženo gostima. U prvih desetak minuta igralo se gol za gol, a onda se gost odlepio. U nekoliko navrata imali su tri gola prednosti, a u poslednjem minutu i vođstvo 13:9. U polsednjem napadu domaće ekipe Ristić je postigao pogodak pa se na odomor otišlo sa prednošću gostiju od tri gola.

U drugom poluvremenu domaći su zaigrali mnogo agresivnije i angažovanije u odbrani sa Martićem na golu. Uspeli su da se primaknu na 14:13 i tada imali nekoliko prilika da preokrenu rezultat u svoju korist. Međutim, ono što su u tom periodu promašivali domaći pomalo se graniči sa naučnom fantastikom. Sve te poklone gosti su iskoristili da se ponovo “odlepe” na tri gola prednosti 17:14 (48. minut). Jevđenović, Marjanović, Stojković, Ristić i ostali se nisu predavali i na osam minuta pre kraja dolaze do izjednačenja 17:17, a u 57. minutu do minimalnog vođstva 19:18. Nažalost, posle jednog dužeg napada gosti su izjednačili na 20:20, a posle tajm auta, koji je zatražio trener Nenad Martić, domaćima je lostalo nešto više od 20 sekundi da dođu do oba boda. Nisu uspeli u toj nameri i na kraju je utakmica okončana podelom bodova, kojom, čini se, nisu zadovoljni ni domaći ni gostujući rukometaši.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Marjanović sa 6 (završio utakmicu ranije zbog direktnog crvenog kartona u 60. minutu) Ristić sa 5 i Pešić sa 4 pogotka. U gostujućoj ekipi raspoloženi su bili Radosavljević sa 6 i Potpara i Stevović sa po 5 pogodaka. Pored Aleksandra Martića, istakao se i golman Spartaka Miloš Vojvodić.

Posle ovog kola ponovo je došlo do smene na čelu tabele. Lider je sada Ub koji je slavio na gostovanju u Apatinu i sada vodi sa 26 bodova, bodom više od Smedereva. Spatak je treći sa 23 boda. Do kraja prvenstva ostalo je da se odigraju još pet kola. Čini se da će prvo mesto i prednost domaćeg terena biti poznato posle utakmice 19. kola kada se u Smederevu sastaju domaćin i ekipa Uba.