Do kraja prvenstva Srpske lige Zapad ostala su još dva kola, a ko že u Prvu ligu još uvek je velika nepoznanica. U utakmicama 28. kola vodeći timovi došli su do novih bodova posle mnogo muka i prolivenog znoja. Smederevci su slavili na gostovanju u Tutinu, kao i Borac u Mihajlovcu. Smederevci su do pobede stigli u zaustavnom vremenu, a Borac je u Čačku uspeo da preokrene posle 0:2 na 3:2.

Smederevci su teškom mukom došli do pobede koja ih je ostavila na vrhu tabele. Domaći su poveli i pored odlične igre Smederevaca. Strelac jedinog gola za domaće bio je Stefan Milosavljević.  Opsedali su gol domaćih fudbaleri Smedereva ali je čuvar mreže domaćih Kadir Hajrović bio siguran sve do 36. minuta kada ga je savladao Krsta Bojić posle centaršuta Sevića. Na poluvremenu je bilo 1:1, a u nastavku susreta domaći gotovo da nisu izašli iz šesnaesterca. Napadi Smederevaca su bili jalovi iako su izgledne prilika imali Bojić, Zličić, Dimitrijević  i Jovanović. Isticali su poslednji sekundi susreta kada je pogodak za veliki trijumf fudbalerima Smedereva doneo odličnim udarcem za 16 metara Vladimir Ilić.

Objektivna tutinska publika aplauzima je ispratila aktere utakmice. Uoči pretposlednjeg kola na tabeli vodi Smederevo sa 71 bodom, sledi Borac sa bodom manje, a na trećem mestu je FAP sa 55 bodova. Smederevo u pretposlednjem kolu igra sa Realom iz Podunavaca, a Borac gostuje Rađevcu u Krupnju.