Rukometaši Smedereva pobedom su startovali u drugom delu sezone. Smederevci su na gostovanju u Beogradu pobedili ekipu Lavova sa 32:28, poluvreme 17:15. Pobeda lidera šampionata mogla je da bude i ubedljivija da trener Nenad Martić nije često menjao i pružao priliku igračima sa manjom minutažom. Jesenji prvaci Super B lige Sever-Centar vodili su od prvog minuta i kontrolisali igru i rezultat do kraja utakmice. Tokm prvog poluvremena Smederevci su u nekoliko navrata imali 6 golova prednosti (12:6, 13:7) ali su domaći u finišu uspeli da priprete i smanje prednost na samo dva gola. U nastavku utakmice gosti su opet malo pojačali, koliko je bilo potrebno, i održavali prednost koja se kretala od četiri do pet golova prednosti. Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Nemanja Marjanović sa 9, Dušan Stojković sa 7 i Srđan Jevđenović sa 5 pogodaka. U domaćoj ekipi istakao se Nemanja Podraščić sa 8 pogodaka.

Očekivano teško gostovanje ali smo uspešno “položili ispit”.  Sada možemo mirno da se pripremamo za derbi protiv Crvenke, naredne subote. Bilo je grešaka ali ništa značajno što bi dovelo krajnji rezultat u pitanje. Dosta smo rotirali igrače tokom igre kako bismo zadržali svežinu i dobro je što su svi dali maksimum. Idemo dalje, od utakmice do utakmice sa jasnim ciljem a to je ulazak u “play off” sa prve pozicije – kratko je prokomentarisao utakmicu Nenad Martić.

Rezultati utakmca 12. kola Super B lige Sever-Centar: Vrbas – Spartak 25:22, Sivac – Sinđelić 29:24, Kolubara – Ub 28:32, Hercegovac – Apatin 31:24,  Crvenka – Inđija 29:28 i Lavovi – Smederevo 28 – 32. Posle 12 odigranih kola na tabeli sa po 20 bodova vode Smederevo i Ub. Sledi Crvenka sa 17 bodova, Spartak sa 14 i Vrbas sa 13 bodova. Na začelju su Apatin sa 8, Sivac sa 7, Inđija sa 6 i Sinđelić sa 5 bodova.