????????????????????????????????????

U najavi utakmice 14. kola Super B lige Istok-Zapad, rukometaši Smedereva isticali su da očekuju pobedu, ali istovremenu i ne laku utakmicu. Bili su dobri prognozeri. Ekipa Nenada Martića zabeležila je pobedu ali tek pošto su se propisno namučili i preznojili. Da pet minuta pre kraja jedan od najboljih pojedinaca u ekipi iz Velike Plane, Boško Marinković nije dobio direktan crveni karton zbog grubog prekršaja na Marjanoviću veliko je pitanje kako bi se utakmica završila.

Utakmica je počela nervozno na obe strane. Smederevci su bili poprilično bezidejni u napadu, a kada se na to doda i raspoloženi Krstić na golu Morave, onda nije ni bilo čudo što su gosti na ulasku u 20. minut imali velikih pet golova prednosti 10:5. Kada su domaći videli da je vrag odneo šalu, krenuli su angažovanije u odbrani, a u napadu su dodatnu sigurnost uneli odlični Ognjen Ristić u iskusni Drobnjak. Na jedvite jade, domaći su uspeli da do odlaska na veliki odmor preokrenu rezultat na 13:12. Navijači u Sportskoj hali su očekivali bolje izdanje domaćih u nastavku, jer je izgledalo da je gostima već na poluvremenu bila “duša u nosu”.

Ipak desilo se sasvim suprotno. Nastavili su domaći sa nervoznom i igrom prepunom grešaka što je gostujuća ekipa umela da kazni preko raspoloženog Marinkovića, kružnog napadaća Džamića i Stoiljkovića. Tome treba dodati odličnog Krstića na golu koji je samo u prvom poluvremenu imao 11 uspešnih intervencija. Sve do 56. minuta igralo se gol za gol i tada dolazi do opisane situacije. Kod rezultata 24:23 za domaće, Marinković pravi preoštar prekršaj nad Marjanović i nakog kratkog većanja, arbitri susreta Željko Stamenić i Predrag Obradović šalju Marinkovića u svlačionicu. To je bio kraj svim nadanjima gostiju da mogu do povoljnog rezultata. Domaći su najpre iskoristili sedmerac i za samo dva minuta stižu do 27:23. Tada je bilo jasno da su Smederevci, posle mnogo muka došli do unapred upisanih bodova. Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Ognjen Ristić sa 7 i Nemanja Marjanović i Miloš Drobnjak sa po 6 pogodaka. U gostujućoj ekipi Džamić je postigao 8, a Marinković gol manje. Već u subotu rukometaši Smedereva igraju utakmicu 15. kola, a u salu OŠ Dimitrije Davidović dolazi Topličanin iz Prokuplja.