????????????????????????????????????

Rukometaši Smedereva su u derbiju 15. kola Super B lige Istok-Zapad pobedili Topličanin iz Prokuplja rezultatom 26:23, poluvreme 14:12. Ljubitelji rukometa, koji su u subotu ispunili salu OŠ Dimitrije Davidović prisustvovali su odličnoj rukometnoj predstavi dva tima koja se nalaze u vrhu tabele. Smederevci su na kraju slavili zasluženu pobedu, ali su, baš kao i protiv Morave, morali dobro da se oznoje jer su na drugoj strani imali izuzetno raspoloženog i motivisanog rivala.

U prvih 30 minuta domaća ekipa je bila konstantno u vođstvu, izuzimajući 7:7 u 17. minutu. Na kraju su, zahvaljujući boljoj igri u odbrani, na veliki odmor otišli sa dva gola prednosti. Gosti se nisu predavali, konstantno su pretili, sustizali prednost i kada su u 55. minutu poveli sa 22:21 delovalo je da se domaćinu loše piše. Međutim, igrači Nenada Martića su tada pokazali karakter, iskoristili nekoliko grešaka gostiju i do kraja serijom 5:1 stižu do više nego zaslužene pobede.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Jevđenović i Ognjen Ristić sa po 6 poodaka, Marjanović je dodao 5, a gol manje Milunović. U gostujućoj ekipi odličan je bio kružni napadač Kostić sa 7 pogodaka, a gol manje postigao je srednji bek Nikola Pavlović. Posle ovog kola, na tabeli i dalje vodi Rudar sa 25 bodova, drugi je Goč sa 21 bodom i utakmicom manje, a Smederevo zauzima treće mesto sa 20 bodova. Zbog odustajanja Bele Palanke, rukometaši Smedereva su slobodni u narednom kolu, a za dve nedelje na svom terenu će ugostiti ekipu Vlasotinca.