Posle devetog nepotpunog kola na tabeli vodi komšijski dvojac, Rudar iz Kostolca i Smederevo. To je epilog utakmica devetog kola. Rudar je bio bolji od Morave u Velikoj Plani, a Smederevo na svom terenu od Hajduk Veljka iz Negotina.

U skladu sa svojim imenom, gosti su “junački” prepustili dva boda domaćim rukometašima. Od cele utakmice pamtiće se samo pobeda, koja je u ovom slučaju najvažnija. Gosti su bolje ušli u utakmicu i relativno lako uspeli da na veliki odmor odu sa dva gola prednosti (17:15). Posle tri minuta igre u nastavku rukometaši Hajduk Veljka imali su tri gola prednosti 19:16 i tek tada počinju domaći da igraju. Igrao se 37. minut kada su momci trenera Martića poveli sa 21:20. Igralo se gol za gol sve do poslednjih desetak minuta kada su Smederevci prvu put otišli na tri gola viška i tada je već moglo lakše da se diše. Videlo se u tim trenucima da je gostujućim rukometašima “duša u nosu”, a čini se da ni oni nisu ostali imuni na sudijski kriterijum para Ivan i Bojan Kolavčić. Na kraju, čini se, previsoka pobeda domaćih nad gostima rezultatom 35:31.

Bilo je ovo loše izdanje Smederevaca, a kompletno lošem utisku ove utakmice, doprineli su arbitri koji su crvene kartone i isključenja delili kao konfete. Čak četiri crvena kartona, od kojih dva direktna, Matkoviću iz Smedereva zbog, po mišljenju arbitara, pregrubog starta na igraču gostujuće ekipe, a Milošu Topaloviću iz Negotina zbog toga što je sa sedam metara loptom u glavu pogodio golmana Smedereva Aleksandra Martića. Podatak da je bilo čak 18 isključenja (11 za domaće i 7 za gostujuće igrače) govori da smo prisustvovali gruboj utakmici, ali nije tako bilo. Igralo se fer i korektno bez težih startova, a i posle utakmice su trener i  kapiten gostujuće ekipe čestitali domaćinu na zasluženoj pobedi.

U ekipi Smedereva, pored igrača utakmice Aleksandra Martića, koji je odlično branio, istakli su se kapiten Marjanović sa 7 pogodaka, dva manje postigao je Drobnjak, po četiri puta gol su pogađali Vojislav Milunović, Srđan Jevđenović i novajlija u ekipi Vladan Stanojević. Za rukometaše Smedereva nema vremena za odmor. Već 22. igraju utakmicu Kupa sa Rudarom u Smederevu u Sportskoj hali od 17.30, a već narednog vikenda igraju prvenstveni derbi sa istim timom, ali u Kostolcu.