Posle devetog kola stanje na tabeli Super B lige Sever-Centar je nepromenjeno. Dve vodeće ekipe zabeležile su pobede. Smederevo je bilo bolje od Apatina na domaćem terenu, a Ub je na teškom gostovanju u Beogradu bio bolji od Lavova. Ipak, vodeće Smederevo nije tako lako došlo do bodova. Ustvari, poprilično su se namučili ne bi li opravdali ulogu favorita. Gosti su prikazali odličnu igru u sali OŠ Dimitrije Davidović i malo je nedostajalo da se kući vrate sa bodom. Prvo poluvreme proteklo je u znaku Apatinaca. Igra domaćih bila je anemična, nepovezana, bez ideje i rastrzano u napadu, a u odbrani je promaja duvala na sve strane. Otuda i ne bi trebalo da čudi što su gosti na isteku 19. minua vodili sa 10:5. Pokušavao je trener domaćih na sve načine da nešto promeni u igri svoje ekipe. Golman gostiju Nikola Bogojević briljirao je na golu i bio je najzaslužniji, pored neumoljivog Peić Tukuljca, što je njegov tim dva minuta pre kraja imao velik tri gola prednosti – 14:11. U samoj završnici prvog poluvremena domaći su uspeli da odigraju nešto bolje u odbrani i da golom Marka Jokića sa zvukom sirene dođu do izjednačenja.

U nastavku susreta igralo su dugo gol za gol. U poslednjih deset minuta ušlo se sa kakvom-takvom prednošću za odmaćina 24:22.  Tri minuta kasnije bilo je 27:24 i delovalo je da će Smedeevci rutinskom igrom doći do novih bodova. Ipak, gosti se nisu predavali i zahvaljujući brzoletosti domaćih uspeli su da dođu na gol zaostatka.  Smederevci su imali napad koji su izveli vrlo smušeno, izgiubili su lopti i tako dali priliku gostima da se domognu velikog boda. Iznenađenje je izostalo jer su Apatinci pomalo ishitrno organizovali taj napad i slavlje domaćih je mogli da počne.

U ekipi Smedereva golgeterskisu se istakli Jevđenovićč sa 8, Stojković sa 6 i Vujović i mladi Vanja Mirković sa po 5 pogodaka. U gostujućoj ekipi najefikasniji su bili Oljača sa 9 i Peić Tukuljac sa 8 pogodaka. Epitet igrača utakmice poneo je, po drugi put ove sezone, golman domaćih Aleksandar Martić.

Na kraju pišu se dva boda i to je najbitnije. Slabosti koje su se pojavile u ekipi Smedereva nisu kažnjene. Opravdanja donekle ima jer je zbog povrede kapiten Nemanja Marjanović odigrao nešto manje od 10 minita, a čini se da je najviše škripalo u organizaciji napada. Raduje dobra igra mladog Mirkovića i solidno izdanje Luke Vujovića. Dobro je što su Smederevci ovo slabije izdanje imali protiv Apatina, koji u svojim redovima ima nekoliko iskusnih superligaških igrača. Teško da ovakva ekipa može dva puta da pruži ovako slabu partiju. Već sledeće nedelje sledi teško gostovanje u Inđiji protiv koje ovakva igra teško da će da prođe.