U derbiju četvrtog kola Prve lige Srbije, odbojkaši Smederevo Carine, posle odlične igre, savladali su ekipu Novog Pazara sa 3:1, po setovima 27:25, 17:25, 25:20 i 25:23. Ljubitelji odbojke, koji su u velikom broju ispunili tribine Sportske hale Smederevo bili su u prilici da prisustvuju odličnoj odbojkaškoj predstavi. Novi Pazar je istakao želju da se ove sezone vrati u Super ligu Srbije i proikazanom igrom je dokazao da ima kvalitet potreban za tako nešto. Ipak, za nijansu bolji u subotu su bili izabranici Dušana Kalinića.

Izuzimajući drugi set, koji su gosti rešili u svoju korist, u preostala tri perioda prisebnici i malo srećniji bili su domaći odbojkaši. Prvi deo završen je na razliku, a u trećem smederevsaki odbojkaši su sredinom ovog perioda stigli do velike razlike koju su rutinskom igrom održali za vođstvo od 2:1. U četvrtom setu Smederevci su imali prednost od poena ili dva, a kada su iskoristili nekoliko grešaka gostiju za velikih 20:15 delovalo je da je sve gotovo. Ipak, usledila je serija gostiju od 5:0 i onda je glavni sudija meča Milica Milinković dodelila poen domaćim odbojkašima jer je po njenom mišljenju priprema gostujućeg odbojkaša za servis trajala duže od dozvoljenih osam sekundi. To je izazavalo velike proteste gostujućih odbojkaša, a njihovu nervozu odbojkaši Smederevo Carine umeli su da kazne za veliku pobedu i tri još veća boda.

Posle četiri odigrana kola na tabeli vodi Novi Sad Maneks sa maksimalnim učinkom i 11 bodova, sledi Spartak iz Ljiga sa, takođe 4 pobede, 10 bodova, Dubočica j treća sa 9 bodova, a Smederevo sa po dve pobede i poraza zauzima sedmo mesto sa isto toliko bodova.