????????????????????????????????????

Kakav derbi-strašan derbi. Svi koji su u subotu ispunili salu OŠ Dimitrije Davidović nisu zažalili. U derbi meču sedmog kola Super B lige istok-Zapad rukometaši Smedereva pobedili su ekipu Šamota iz Aranđelovca rezultatom 30:29, poluvreme 15:14.

Na početku utakmice bolje su se snašli domaći igrači koji su, zahvaljujući odličnim intervencijama Aleksandra Martića, brzim kontrama relativno lako stigli do 5:1 (šesti minut). Smušenost gostiju nije dugo trajala. Malo po malo smanjivali su prednost domaćih da bi u 12. minutu imali prvo izjednačenje – 6:6. To je bilo prvo od ukupno 15 izjednačenja koliko ih je bilo na ovom derbiju. Poslednje izjednačenje bilo je kod rezultata 29:29. Tada je na 40 sekundi pre kraja trener Smedereva zatražio tajm aut posle kojeg je usledila završnica za infarkt. Krenuo je Jevđenović snažno ka golu gostiju i u toj želji načinio prekršaj u napadu. Usledila je kontra gostiju koja je bila presečena i posle dva dodavanja iskosa sa desne strane Pavle Bešir sekundu pre kraja postiže pogodak koji je izazavao ogromno oduševljenje prisutnih navijača domaće ekipe.

Nešto slično gledali smo u drugom delu prošle sezone ali bez pobede domaćih. Sve se to vratilo juče golom Bešira, ali ne samo za prošlu godinu već i za poraz u Vrnjačkoj Banji sa golom razlike i u Prokuplju gde je Topličanin slavio sa dva gola razlike.

Pored izuzetno raspoloženih golmana Martića i Todorovića, u domaćoj ekipi istakli su se Jevđenović, Marjanović i Drobnjak (igrač utakmice) sa po 6 pogodaka. Po četiri puta u listu strelaca upisali su se Zmajević i Dušan Stojković, a tri je dodao Bešir. U gostujućoj ekipi, možda najboljoj od kako Smederevo igra ovaj rang takmičenja, istakli su se golman Živojin Ilić, a zapažen golgeterski učinak imali su odlični Lomić sa 6 pogodaka, kao i Veljko Radosavljević, Damjan Jelenić, Marko Živojinović i Đorđe Krejović sa po 4 pogotka.

Posle ovog kola na tabeli sa po 10 bodova vode Rudar, Šamot i Smederevo, sledi Goč sa 9 koliko na petom ima i Loznica, ali sa utakmicom manje.