Još jedan odbojkaški maraton u Smederevu. U 10. kolu Prve lige Srbije odbojkaši Smederevo Carine ugostili su VGSK iz Velikog Gradišta. Posle više od dva sata i nekoliko preokreta gosti su slavili pobedu rezultatom 3:2, po setovima 17:25, 25:20, 23:25, 25:20 i 15:12.

Početak utakmice nije nagoveštavao ovakav razvoj događaja. Domaći odbojkaši su prvi set rešili posle odlične igre u drugom delu ovog perioda. Sigurnim servisima razoružali su mladu ekipu iz Velikog Gradišta i najavili, možda, maksimalnu pobedu. Početak drugog seta nagoveštavao je takav rasplet. međutim, nešto su su se pitali i gosti. Odbojkaši Smederevo Carine imali su kakvu takvu prednost do rezultata 18:17. Tu su i stali. Gosti su napravili seriju 8:2 i došli do iznednačenja u setovima. Treći set bio je gotovo preslikani drugi period. Gosti su vodili do 18:17 i onda seriju prave domaći i dolaze do 24:20. Izgledalo je da je iznenađenjima kraj ali gradištanci se nisu predavali. Uspeli su da dođu do 24:23 i imali kontru za 24:24 ali su jedno relativno laku loptu poslali u aut sa novo vođstvo domaćih u setovima.

Očekivalo se da će smederevski odbojkaši, na krilima preokreta u treće setu, uspeti da reše pitanje pobednika već u četvrtom setu. Bili su daleko od toga. Lako su gostima prepustili da se na startu ovog peroda odlepe na šest poena razlike i tu prednost su odbojkaši VGSK rutinskom igrom sačuvali do kraja seta za izjednačenje u setovima.

Peti set domaći su odlično otvorili sa 4:0 i 5:1. Ipak, do promene strana gosti su preokrenuli na 8:7 i već tada je moglo da se nasluti da će slađi deo kolača put Velikog Gradišta. U odlučujućim trenucima više prisebnosti, koncentracije i hrabrosti imali su gosti što im je omogućilo da na kraju i trijumfuju rezultatom 3:2.

Možemo da tražimo opravdanja da nismo trenirali ili slično, ali danas smo pravili greške koje ne bi trebalo da se prave na seniorskom nivou. Mnogo smo grešili na servisu, u napadu, loših dizanja, kao da smo se opustili posle prvog seta koji smo lako dobili. Danas smo pokazali slabosti koje moramo da ispravimo. Sve to nije opravdanje. Ova utakmica je morala da se dobije. Imamo igrače koji imaju titulu prvaka države i mnogo iskusniju ekipu od njih. Ovo je veliki kiks. Nedostajao je i Kovač koji, iako najmlađi, sa njaviše hrabrosti ulazzi u utakmicu. Do kraja polusezone bićemo bez njega. Nadam se da ćemo ga imati na početku drugog dela sezone – nada se Dušan Kalinić, trener OK Smederevo Carina.

U poslednjem kolu ovog dela sezone odbojkaši Smederevo Carine sastaju se u Beogradu sa ekipom Železničara.