Smederevski rukometaši ostvarili su važan brejk u šampionatu Super B lige Sever-Centar. Posle dva poraza na gostovanjima u Crvenki i Lazarevcu, ekipa Nenada Martića odigrala je izvanrednu utakmicu na najtežem gostovanju u prvenstvu. Smederevci su naneli drugi uzastopni poraz Spartaka i tako došli do dva velika boda u borbi za plasman u plej of.

Domaći su vodili samo dva puta (7:6 i 8:7) sredinom prvog poluvremena. Preostalo vreme proteklo je u maestralnoj igri izabranika Nenada Martića. Gotovo da nije bilo slabog mesta u ekipi Smedereva. Na golu je briljirao Aleksandar Martić, a igrom je dirigovao kapiten Nemanja Marjanović koji je sa 7 pogodaka bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi. Međutim, ovo je bila prava timska pobeda Smederevaca. Podatak da se čak 13 igrača upisalo u strelce govori sve. Pored velikog broja odbrana Aleksandar Martić je uspeo da se upiše u listu strelaca, kao i novajlije Milan Filić i Luka Vujović koji su postigli po jedan pogodak ali su pokazali da će biti vrlo bitni u nastavku prvenstvene trke.

Verovali smo u pobedu i ostvarili je na jedan ubedljiv način, biću slobodan da tako kažem. Ne dozvoliti Spartaku da praktično čitavu utakmicu ne povede i to u Subotici, nije mala stvar. Cela ekipa je odlično odigrala ali bih posebno izdvojio Acu koji je na golu uradio sjajan posao i kapitena Marjanovića koji je bio pravi motor ekipe. Naravno, trudićemo se da ovu utakmicu brzo “brišemo” i okrenemo se narednom protivniku, uvek neugodnom Sinđeliću – rekao je posle utakmice strateg Smederevaca Nenad Martić.

Posle nepotpunog šestog kola na tabeli vodi Ub sa 10 bodova. Druga je Crvenka sa bodom manje, a Smederevo je treće sa 8 osvojenih bodova.