Smederevci su startovali pobedom u ovogodišnjem prvenstvu Super B lige Sever-Centar. Smederevci su pred domaćom publikom opravdali ulogu favorita u okršaju sa novajlijom u ligi ekipom Lavovi iz Beograda. Zabeležena je pobeda rezultatom 34:31, poluvreme 18:13 za domaćina.

Upozoravao je trener domaćih da su, po nepisanom pravilu, prve utakmice u šampionatu teške. Tako je bilo i ovog puta. Igra domaćih dobro je funkcionisala u prvih 30 minuta. Igra u odbrani bila je na zadovoljavajućem nivou, a u napadu se pucali sa svih strana. Uostalom podatak da se u listu strelaca upisalo čak 10 igrača dovoljno ogvori o raznovrsnonj igri izabranika Nenada Martića. Smederevci su propustili priliku da veća na poluvremenu imaju možda i dvocifrenu prednost. Jedan neiskorišćen sedmerac, dve ili tri kontre neiskorišćene, kao i nekoliko tehničkih grešaka, kao i gol primljen sa zvukom sirene u prvom poluvremenu najavili su jači otpor Beograđana u nastavku.

Tako je i bilo. Predvođeni neverovatnim kapitenom Nemanjom Podraščićem, koji je utakmicu završio sa 16 golova, Lavovi se nisu predavali. Iako si su 40. minutu gubili sa 27:20 u njihovoj igri nije bilo naznaka panike.Znalački su kažnjavali svaki propust domaćih i u 55 minutu stigli na samo tri gola zaostatka. Međutim, snage za potpuni preokret nisu imali. Rutinskom igrom domaći su priveli utakmicu kraju i zasluženo stigli do dva boda.

U gostujućoj ekipi, pored fenomenalnog Podraščića istakao se i Miloš Milićević sa 4 pogotka. U domaćoj ekipi Nemanja Marjanović, najbolji pojedinac susreta, postigao je sedam pogodaka, Marko Ristić je dodao pet, a po četiri puta u listu strelaca upisali su se Vojislav Milunović, Dušan i Darko Stojković i Marko Jokić.

U narednom kolu Smedeevce očekuje teško gostovanje u Crvenki koja je večeras u Inđiji odigrala nerešeno sa istoimenim domaćinom sa neverovatnih 40:40. Ukoliko žele, a izvenos je da žele, plasman u Arkus ligu, Smederevci će morati da odigraju mnogo bolje u odbrani u najslađem selu u Vojvodini. Napad je odlično funkionisao, bio raznovrsan i tečan, ali je izvesno da u odbrani ima mnogo rupa koje će iskusnije i bolje ekipe umeti da kazne.

To se, pored ostalog čulo i na pres konferenciji održanoj posle utakmice na kojoj su se novinarima obratili kapiteni ekipe Nemanja Podraščić i Nemanja Marjanović, kao i treneri Zoran Tadić i Nenad Martić.