Fudbaleri Smedereva 1924 pobednici su Kupa Podunavskog fudbalskog okruga pošto su u finalu, odigranom u Markovcu, pobedili ekipu Napretka rezultatom 4:1. Pobednik je odlučen u drugom poluvremenu kada su postignuti svi golovi. Domaćin je odolevao u prvih 45 minuta iako su Smederevci imali nekoliko izglednih prilika preko Jankovića, Ilića i Filipovića čiji je udarac zaustavila stativa.

Strateg lidera Srpske lige Zapad napravio je četvorostruku izmenu u drugom poluvremenu i to je dalo rezultat. Domaće je načeo Miloš Janković posle odličnog centrašuta Sevića. Prednost je duplirana u 66. minutu kada se u strelce upisao najbolji strelac Srpske lige Zapad Miloš Zličić. Domaći se nisu predavali i preko kapitena Đorđa Slavkovića smanjuju prednost Smedereva. Ako je kod domaćih i postojala kakva-takva nada ona je ugašena u 78. minutu kada je Janković, svojim drugim golom, doveo Smederevo u vođstvo od 3:1 Konačan rezultat u 88. minutu postigao je Mile Savković.

Na svečanoj ceremoniji pehar kapitenu FK Smederevo 1924 Nikoli Stojkoviću uručio je predsednik FSPO Goran Lazić i tom prilikom poželeo Smederevcima plasman i viši rang takmičenja. Plakete službenim licima je uručili su generalni sekretar FSPO Bojan Đulić i član Upravnog odbora Nikola Nedeljković.

Već u subotu fudbalere Smedereva očekuje utakmica 19. kola Srpske lige Zapad i odmeravanje snaga sa ekipom OFK Mihajlovac.