Naredno, 13. kolo Super B lige Sever-Centar donosi nam derbi u kome će snage odmeriti prvi i trećeplasirani tim na tabeli. Rukometaši Smedereva ugostiće ekipu Crvenke koja je u prvom delu prvenstva nanela prvi od dva poraza u dasadašnjem toku sezone. U najslađem selu Srbije jesenas je domaćin slavio pobedu rezultatom 25:23. Smederevci su tada odlično otvorili utakmicu imali pet golova prednosti u sredinom prvog poluvremena dopustili domaćinu da se vrati u život i kasnije slavi pobedu. Sada, posle 13 odigranih kola Crvenka dolazi na noge ekipi koja je, uz drugoplasirani Ub, najviše pokazala. Ekipa Nenada Martića je veliki favorit i očekuje se nastavak pobedničkog niza. To naravno treba dokazati u 60 minuta utakmice koja se u subotu od 17 časova igra u sali OŠ Dimitrije Davidović.

Domaćin je u prvom kolu sa pola gasa stigao do pobede u Beogradu dok je Crvenka sa golom razlike bila bolja od Inđije na domaćem terenu. Crvenka je do sada zabeležila tri poraza, sva tri na gostovanjima, u Lazarevcu, Subotici i Ubu. Uz jedan remi iz prvog kola sa Inđijom zaostaju za Smederevom tri boda i još uvek su u igri za jedno od prva četiri mesta koja vode u plej of za popunu Arkus lige Srbije. Sve to nagoveštava da rukometaši Smedereva neće tako lako do pobede. Dosadašnji tok prvenstva je pokazao da ekipa Smedereva ima najbolju odbranu. Na 12 utakmica primili su 310 golova, odnosno blizu 26 golova po utakmici. Kada je reč o napadu Crvenka ima ubojitiju navalu od Smederevaca. Šta će presuditi u subotu znaće svi koji dođu da prisustvuju prvom derbiju koji očekuje smederevske rukometaše u drugom delu prvenstva.

U ostalim utakmicama ovog kola sastaju se Lavovi – Vrbas, Inđija – Hercegovac, Apatin – Kolubara, Ub – Sivac i Sinđelić – Spartak.