????????????????????????????????????

Aleksa Nikolić, najbolji mlađi junior Srbije, osvojio je bronzanu medalju u kategoriji juniora na Prvenstvu Srbije, koje je ovog vikenda održano na vazdušnom strelištu u Sportskoj hali. Nikolić je u kvalifikacijama sa 552 kruga zauzeo četvrto mesto i izborio plasman u finale, u kome nastupa najboljih osam od 43 juniora koja su učestvovala. Zlatnu i srebrnu medalju osvojili su takmičari Streljačkog kluba „Akademac“ iz Beograda: Vladimir Ćurčin i Luka Milošević. Ekipno Streljačka družina „Smederevo“ sa 1.591 krugom zauzela je peto mesto u konkurenciji deset ekipa.  U sastavu naše ekipe bili su još Petar Kostić, pojedinačno dvadesetitreći sa 533 kruga i Nikola Manojlović, tridesetidrugi sa 506 krugova.

U disciplini vazdušna puška, ekipa u sastavu Natalija Jovanović, Lena Drenča i Emilija Martinović sa 1.773,4 kruga bila je četrnaesta u konkurenciji 17 timova. Najbolji plasman pojedinačno ostvarila je Jovanovićeva, dvadesetitreća sa 606,0 krugova, Drenča je bila dvadesetiosma sa 604,9 krugova, a najmlađa Emilija Martinović šezdesetišesta sa 562,5 krugova. Nastupilo je čak 68 juniorki.

U kategoriji juniora takmičio se samo desetogodišnji Lazar Mladenović, ujedno i najmlađi učesnik juniorskog prvenstva na kome nastupaju strelci koji su i duplo stariji od njega, i zabeležio odličan rezultat od 596,8 krugova i zauzeo sedamnaesto mestu u konkurenciji 36 takmičara. Jovanovićeva i Mladenović su nastupili i u mešovitim timovima i sa 606,5 krugova plasirali se na sedmo mesto u konkurenciji trinaest parova. Nikolićev uspeh i rezultati ostalih smederevskih strelaca na ovogodišnjem prvenstvu na kome su nastupali u podmlađenim sastavima su više nego zadovoljavajući.

Sledeće takmičenje, iz kalendara Streljačkog saveza Srbije, je već ovog vikenda, 25. i 26. februara, na istom mestu, a na redu je drugo kolo Kupa Streljačkog Saveza Srbije u B programu (takmičari do 16 godina starosti).