U mesnom derbiju 19. kola Srpske lige Zapad, fudbaleri Smedereva pobedili su ekipi OFK Mihajlovac sa 2:1 (1:0).  Smederevci su se poprilično pomučili da dođu do nova tri boda na putu ka povratku u viši rang. Jedini pogodak u prvom poluvremenu postigao je Zličić u 16. minutu. prednost je mogla da bude i ubedljivija da je bar još neka lopta završila u golu Mihajlovčana koji je odlično branio Vukašin Đorđević. Kako to obično biva, kazna za promašaje stigla je u 80. minutu kada je Arsenijević poravnao rezultat. Kada su mnogi pomislili da će bod sa stadiona kraj Stare železare put Mihajlovca, u 89. minutu sve dileme oko pobednika rešio je Miloš Jovanović golom vrednim velika tri boda.

Pobeda dobija na značaju ako se zna da je prvi pratilac, ekipa Borca iz Čačka pretrpela poraz na gostovanju u Priboju od domaćeg FAP-a rezultatom 4:3. To znači da Smederevo sada ima 49 bodova, šest više od Čačana i osam od trećeplasiranog FAP-a. U narednom kolu Smederevci gostuju u Krupnju gde ih dočekuje osmoplasirani Rađevac.

Pre toga, 5. aprila fudbaleri Smedereva se u pretkolu Kupa FSRZS u petrovcu sastaju sa domaćom Slogom. Utakmica se igra od 15.30.