Kakav rukometni derbi u Smederevu, superligaški. Posetioci, koji su u dobroj meri ispunili salu OŠ Dimitrije Davidović prisustvovali su borbi dva ravnopravna tima koji su se svih 60 minutaq smenjivali u vođstvu. Možda je, zato, konačnih 27:27 najrealniji ishod utakmice 13. kola Super B lige Sever-Centar između Smedereva i Crvenke.

Domaćin je mnogo bolje otvorio utakmicu. Vodili su Smederevci sa 5:2 i 8:5 i u tim trenucima je delovalo da je nova pobeda na vidiku. Gosti nisu tako mislili. Predvođeni nepogrešivim Čubrilom, koji je utakmicu završio sa 9 pogodaka uspeli su da na poluvreme odu sa golom prednosti – 14:13. Prvih nekoliko minuta nastavka susreta pripali su gostima koji su 35. minutu imali, za ovakvu utakmicu, velika tri gola prednosti 17:14. Ovo nije zbunilo rukometaše Smedereva koji serijom od 4:0 preokreću rezultat i posle duže vremena prelaze u vođstvo (18:17).

Samo nekoliko minuta kasnije Martićevi izabranici odlaze na dva gola prednosti 20:18 i tada dolazimo do, verovatno odlučujućeg trenutka utakmice. Dosuđen je sedmerac za domaće, a odgovornost je preuzeo jedan od najiskusnijih Marko Ristić. Prilikom šuta lopta je zakačila po licu golmana gostujuće ekipe Luku Pavićevića koji je pao kao pokošen. Posle duže pauze sudije su dosudile direktan crveni karton Ristiću i umesto da bude 21:18, gostujući rukometaši koriste igrača više i stižu do izjednačenja.

Do kraja utakmice, poslednjih desetak minuta, prisustvovali smo rezultatskoj klackalici, a 15-ak sekundi pre kraja bilo je 27:26 za goste. Posle tajm auta domaće ekipe  i igre bez golmana, Nemanja Marjanović, najefikasniji u redovima domaće ekipe sa 10 pogodaka, tri sekunde pre kraja postiže pogodak za konačnih 27:27.

Pored Marjanović sa 10 pogodaka, najefikasniji u ekipi Smedereva bili su marinković i Stojković sa po 4 pogodka. U gostujućoj ekipi, Čubrilo je postigao 9, 4 puta se u listu strelaca upisao Feješ, a po 3 pogotka postigli su Dragić i Ivić.

Remi Smedereva i Crvenke iskoristila je ekipa Uba koja je ubedljivom trijumfom nad Sivcem (40:26) preuzela čelo tabele sa 22 boda, Smederevo je drugo sa bodom manje, a na trećem je Crvenka sa 18 bodova.