Ovogodišnji međunarodni turnir vazdušnim oružjem Valter Jut Kup (Walther Youth Cup), na strelištu u Sportskoj hali u Smederevu, okupio je više od 200 strelaca iz šest evropskih zemalja: Mađarske, Bugarske, Bosne i Hercegovine, Severne Makedonije, Crne Gore i naravno, Srbije. Najveći uspeh od smederevskih strelaca ostvario je Dušan Bojić u disciplini vazdušni pištolj. U miks timu sa Martom Novović iz Streljačke družine „Dragan Jevtić Škepo“ iz Gornjeg Milanovca pobedili su bugarski tandem Madlen Hristovu i Dimitra Todorova. U nedelju je bio jedanaesti pojedinačno, a u subotu u kategoriji do 20 godina, na Velikoj nagradi Smedereva (Grand Prix Smederevo), zauzeo je peto mesto. U disciplini vazdušni pištolj, od naših strelaca, takmičili su se Petar Kostić i Aleksa Nikolić.

U disciplini vazdušna puška Anđela Radojičić je osvojila srebrnu medalju u kategoriji strelaca do 18 godina, iza mađarske takmičarke Ane Tot. Treća je bila Lana Džonić iz Streljačkog kluba „Mladost“ iz Inđije. Naše takmičarke su i ekipno zauzele drugo mesto. Sa Anđelom u ekipi su bile Natalija Jovanović i Lena Drenča. Bolje od njih bile su takmičarke Streljačkog kluba „Čika Mata“ iz Kragujevca, dok su treće strelkinje Streljačke družine „Dragan Jevtić Škepo“ iz Gornjeg Milanovca. Anđela Radojičić je nastupala i prvog dana takmičenja u miksu paru sa klupskim drugom Lazarom Subotićem. Izgubili su meč za bronzanu medalju od bosansko-hercegovačkog tandema Nadina Omerbašić i Matej Rašić. Pored spomenutih strelaca vazdušnom puškom na takmičenju su nastupili još i naši Emilija Martinović, Kristina Radojičić, Lazar Mladenović i Andrija Živković.

Najviše medalja na Valter Jut Kupu osvojili su strelci iz Srbije, ukupno dvanaest, četiri zlatne, dve srebrne i šest bronzanih. Zlatne medalje osvojili u disciplini mešovitih parova Iva i Aleksa Rakonjac, Eleonora Radulović je bila najbolja vazdušnim pištoljem, a vazdušnom puškom Aleksa Rakonjac i Teodora Vukojević. Dve srebrne medalje osvojile su Olga Stojanović vazdušnim pištoljem i Anja Knežević vazdušnom puškom. Bronzana odličja osvojili su miks timovi vazdušnim pištoljem Nađa Martinović i Marko Ninković i Marta Novović i Dušan Bojić, kao i miks tim vazdušnom puškom Anđela Stevanović i Stefan Agović, a tri bronze pojedinačno vazdušnim pištoljem Vladimir Ćurčin i puškom Đorđe Savić i Anja Popović. Bugarska je osvojila četiri medalje, sve četiri u disciplini vazdušni pištolj. Zlatnu pojedinačno Kiril Ušanli, srebrnu Dimitar Todorov i miks Maria Atanasova i Kiril Ušanli i bronzanu pojedinačno Nikolaja Radenkova. Bosna i Hercegovina se sa Valtera vraća sa dve medalje, zlatnom i srebrnom. Zlatnu je osvojio miks tim pištoljem Sofija Rakić i Ivan Slijepčević i bronzanu u miksu puškom Nadina Omerbašić sa mađarskim takmičarem Balintom Kalmanom. Mađarska takođe, ima dve medalje vazdušnom puškom. Srebrnu Rac Aron, a bronzanu Balint Kalman u miksu sa bosansko-hercegovačkom takmičarkom.

Glavne nagrade turnira, za rezultat najbliži svetskom rekordu u kategorijama juniora i juniorki, osvojili su domaći strelci. Vazdušni pištolj Valter el pi 500 (Walther LP 500), ujedno i prvi koji je ostao u Srbiji, osvojila je Eleonora Radulović iz Streljačkog kluba Olimpik 011 iz Beograda, a pušku Valter el dži 400 (Walther LG 400) Aleksa Rakonjac iz Streljačke družine „Pančevo 1813“.
Takmičenja na smederevskom strelištu nastavljaju se već ovog vikenda. U nedelju će se održati prvo kolo Lige centralne Srbije za mlađe kategorije u disciplinama serijska vazdušna puška, vazdušni pištolj i standardna vazdušna puška, kao i 18. Memorijalni turnir „Želibor Mladenović Žele“ u kategorijama pionira i pionirki i opštoj kategoriji, serijskom puškom.