Na petom, međunarodnom turniru vazdušnim oružjem, Vojvodina kupu, koji je održan prošlog vikenda na vazdušnom strelištu Sportskog centra „Sajmište“ u Novom Sadu, gde su se ove godine okupili učesnici iz pet države, strelac „Smedereva“ Dušan Bojić osvojio je bronzanu medalju, u takmičenju juniora vazdušnim pištoljem, sa 547 krugova. Zlatnu medalju osvojio je Marko Ninković sa 554 kruga, a srebrnu njegov brat Velimir sa 548 krugova, obojica iz Streljačke družine „Pančevo 1813“.
U disciplini standardna vazdušna puška, u kategoriji juniorki, Anđela Radojičić je bila deveta sa 619,8 krugova, Natalija Jovanović dvadesetiprva sa 605,3 kruga, a Anđelija Velebit dvadesetideveta sa 585,4 kruga. Istim oružjem u kategoriji juniora Lazar Subotić je bio jedanaesti sa 597,1 krugom.
U subotu i nedelju, 19. i 20. februara, na vazdušnom strelištu Sportske hale Smederevo održaće se Prvenstvo Srbije u A programu za juniore i juniorke.