Rukometaši Smedereva sa pola gasa su došli do bodova u petom kolu Super B lige Istok-Zapad. Smederevci su pred svojim navijačima opravdali ulogu favorita u kršaju sa ekipom Bele Palanke. Rezultat je bio 35:29, poluvreme 15:11. Pobeda je mogla da bude i ubedljivija, ali je trener domaćih iskoristio ovu utakmicu da pruži priliku mlađim igračima.

Naslednici prvotimaca su se odužili dobrom partijom koja je omogućila nosiocima igre da u dobroj meri odmore do sledećeg kola. Najubedljivije vođstvo domaći su imali sredinom drugog poluvremena kada su vodili rezultatom 27:18. U preostalih 15-ak minuta gosti su uspeli koliko-toliko da ublaže, čini se, očekivan poraz u Smederevu.

Najefikasniji u ekipi Smedereva, sa 7 pogodaka, bio je i najbolji igrač utakmice mladi Vanja Mirković, gol manje postigao je Vuksan Zmajević, David Matković se četiri puta upisao u listu strelaca, a po tri pogotka su postigli Pavle Bešir, Marjan Živković i Miloš Drobnjak. Kod gostiju su se istakli Nikola Pavlović sa 6, a po 5 su postigli Vvladimir Ristić i Dragan Ranđelović. Smederevo pose nepotpunog petog kola zauzima peto mesto sa 6 bodova koliko imaju od trećeg do osmog mesta Metalac i Šamot sa utakmicom manje, a tu su još Rudar, Topličanin i Hajduk Veljko. U narednom kolu Smederevo se Vlasotincu sastaje sa istoimenim domaćinom.