Košarkaši Smedereva nisu imali problema na ovosezonskoj premijeri pred svojim navijačima u prvenstvu Druge srpske lige Zapad B. Smederevci su pred svojim navijačima lako izašli na kraj sa nejakom Šumadijom 2017 iz Aranđelovca. Sa pola gasa zabeležena je pobeda rezultatom 108:62, po četvrtinama 31:16, 30:10, 29:14 i 18:22.  Uvodni minuti su pokazali u kom smeru ide ova utakmica. Trener domaće ekipe Ivan Mijatović je zahvaljujući ogromnoj razlici u kvalitetu pružio priliku svim igračima i svih 12 se upisalo u strelce.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Nikola Vukasović sa 20, Dušan Kostić sa 17, Uroš Pušonjić sa poenom manje, a 15 poena pored svog imena upisao je Predrag Perišić. Kod gostiju istakli su se Radojkić sa 21 i Grujić sa 18 poena. Već u drugom kolu košarkaši Smedereva igraju derbi sa Slogom u Batočini. Inače, ove sezone u ovonm stepenu takmičenja učestvuje još jedna ekipa iz Smedereva. U seniorskoj konkurenciji pokušaće da se oproba KK Despot koji se u nedelju sastaje sa Slogom u Despotovcu.